„Z pohledu klubu se jedná o naprosto nepřijatelné porušení profesionální smlouvy, pro které jednoduše není polehčující okolnost. David Limberský byl s okamžitou platností zbaven funkce kapitána týmu, udělená pokuta je pak mnohonásobkem dosavadních nejvyšších finančních trestů ve Viktorii Plzeň," uvedl generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

„Pro naše závěry nebyly ani nebudou rozhodující informace z médií, v tuto chvíli jsme nebrali v potaz ani zprávy z dosavadního šetření policie. Pro současný klubový postup neposuzujeme situaci z pohledu paragrafů nebo na základě veřejného mínění. Naším jediným měřítkem je profesionalita a vystupování hráčů Viktorie Plzeň, kterým by měl jít David coby dosavadní kapitán příkladem. Jeho středeční jednání je jednoduše neakceptovatelným prohřeškem, který se u žádného hráče Viktorie Plzeň nebude opakovat," zdůraznil Šádek.

Limberského průšvih rozpálil vedení klubu do běla. „Davidovi bylo jasně sděleno, že jakékoliv další porušení profesionální smlouvy bude mít pro jeho další klubové působení fatální následky," prohlásil generální manažer Viktorie s tím, že s nulovou tolerancí vůči disciplinárním prohřeškům byl na speciálním sezení seznámen také zbytek týmu.

Bývalý kapitán Viktorie se v pátek zapojil do tréninku s mužstvem. To, jestli Limberský nastoupí v neděli v ligovém utkání v Příbrami, je podle Šádka plně v kompetenci trenérů.

„Chci věřit tomu, že David se z této pomyslné facky poučí. Dnešní rozhovor pro něj nebyl příjemný, v konečném důsledku je celá situace poučením i pro nás. Kdo není schopen pochopit, jaké povinnosti a nároky vyplývají ze statusu hráče Viktorie Plzeň, nemá v Doosan Areně co pohledávat," dodal ostře Adolf Šádek.

Příští měsíc dvaatřicetiletý fotbalista tresty přijal. „„Udělal jsem strašnou hloupost a dobře si uvědomuji, že pro moje chování neexistuje omluva. Přesto bych se omluvit chtěl – a to jak trenérům a spoluhráčům, vedení a partnerům klubu, fanouškům Viktorky i všem těm, kteří mi například v dresu národního týmu drží palce," komentoval verdikt vedení klubu Limberský.

„Plně budu také spolupracovat při došetření celé záležitosti. Mrzí mě, že jsem tolik lidí zklamal a je mi jasné, že jejich důvěru budu zpět získávat velmi dlouho. I tak se o to ale pokusím. V tuto chvíli napnu všechny síly k tomu, abych co nejdříve mohl odvádět adekvátní výkony na hřišti," slíbil Limberský.