Nebude přece jen trochu nervózní z toho, že se Viktoria představí v Evropské lize poprvé na zrekonstruovaném stadionu před domácím publikem?
Nervozitou netrpím, tu nechávám v kabině. Nemohu se dočkat, až vyběhneme na trávník. Je dobře, že jarní sezona začne takovým důležitým zápasem. Věřím, že bude vyprodáno.

Mužstvo Schalke o víkendu poprvé v bundeslize prohrálo v Mönchengladbachu 0:3. Sledoval jste zápas v televizi?
Na utkání jsem se nedíval, ale mám informace od našeho asistenta, který zápas sledoval. Říkal mi, že na Schalke platí rychlá kombinační hra. Věřím, že trenér zvolí účinnou taktiku a my Schalke potrápíme. Rádi bychom dosáhli co nejlepšího výsledku, abychom měli dobrou výchozí pozici do odvety.

Ve stejném kole se v bundeslize dařilo i vašemu bývalému spoluhráči Petru Jiráčkovi, který vstřelil za Wolfsburg dva góly. Už jste mu stačil poblahopřát?
Zatím jsem ještě esemesku neposlal, ale pogratuluji mu po Pavlu Horváthovi, který je s ním v kontaktu. Jsem rád, že se mu v bundeslize daří a že dělá čest Plzni, ze které odešel do fotbalového světa.

Jak moc vám proti Schalke budou chybět právě Petr Jiráček a za doping distancovaný David Bystroň?
Jejich absence je citelná, oba patřili na podzim k pilířům mužstva. Ale jsou tady noví hráči, kteří by je, když ne teď, tak v budoucnu určitě mohli zastoupit. Výhodou je, že máme silnou lavičku. Věřím, že zápas zvládneme.

Už tři dny po prvním zápase se Schalke vás čeká premiérový zápas jarní části Gambrinus ligy v Teplicích, potom odveta v Gelsenkirchenu a o víkendu opět liga. Co říkáte na tak ostrý start jarní části sezony?
Není to pro nás nic nového, už na podzim jsme si ověřili, že lze hrát dvakrát v týdnu. Když se více hraje, zase se méně trénuje, protože zápasy jdou za sebou jeden za druhým po několika dnech. Já osobně to jako problém nevidím, pro mě je určitě příjemnější hrát zápasy.