David Limberský dřel, bojoval a na kopačce měl dokonce i vítězný gól. Jenže jeho střelu zastavila tyč.

Co chybělo Plzni, aby šla v Evropské lize dál?
Deset centimetrů při mé střele do tyče… Byli jsme blízko, i když i Fenerbahce mělo šance, když jsme potom otevřeli hru. Tentokrát nám chyběl kousek štěstí.

K postupu bylo blízko, o to více vás musí mrzet první zápas…
Je to tak. Můžeme jen litovat domácího zápasu, ve kterém jsme těch devadesát minut trochu prospali.

Čím si zpětně vysvětlujete výkon týmu v utkání v Plzni?
Doma to byl den blbec, nezadařilo se nám. Už v poločase jsem si říkal, že remíza 0:0 by byla výborný výsledek. Kdybychom ho uhráli, je dost možné, že jsme postoupili.

Jak jste viděl vedoucí gól Fenerbahce, při kterém zaváhal při odkopou Pavel Horváth?
On na něj někdo křikl, že je sám. Pak si myslíte, že můžete zpracovat míč. Byla to chyba v komunikaci. Na druhou stranu 1:0 by nás neposunovalo dál, bylo by prodloužení. Věděli jsme, že potřebujeme dát dva góly. Škoda, že se nepovedlo postoupit.

Už v neděli vás čeká zápas v lize s Duklou. Stačíte si odpočinout?
Jsme na to zvyklí. Dobře se vyspíme, zregenerujeme a na Duklu budeme stoprocentně přepraveni.