Synot liga má sice reprezentační přestávku kvůli přátelským utkáním se Srbskem a Polskem, ale fotbaloví fanoušci v Plzeňském kraji se rozhodně nudit nebudou. Už v neděli se půjde v Plzni na první utkání osmifinále domácí pohárové soutěže MOL Cup. Soupeřem Viktorie bude celek Zbrojovky Brno.

Utkání v Doosan Areně začíná v nezvyklou dobu už od 14.00 hodin, aby fanoušci stihlo v Plzni také duel hokejové extraligy mezi domácí Škodovkou a Vítkovicemi (začátek v 17.00 hodin).

Fotbalový klub FC Viktoria Plzeň přichystal k osmifinálovému duelu MOL Cupu speciální akci – pro zápas bude platit jednotné snížené vstupné 80 korun do všech sektorů. Majitelé permanentek mají tradičně vstup na utkání zdarma.

„Věříme, že i přes nevšední termín se Doosan Arena opět důstojně zaplní. Naši fanoušci v utkáních se Spartou i Rapidem Vídeň ukázali svoji třídu a právě na jejich podporu se budeme spoléhat také v domácím pohárovém souboji," uvedl tiskový mluvčí Viktorie Plzeň Pavel Pillár.

„Také proto jsme přistoupili na snížení a sjednocení ceny vstupenek, abychom do Štruncových sadů přilákali co možná největší počet příznivců Viktorie," komentoval akci klubu tiskový mluvčí Pavel Pillár.

První utkání osmifinále se mělo původně hrát na Moravě, ale kvůli rekonstrukci Městského fotbalového stadionu se kluby dohodly na změně pořadatelství.

Zápasu nebude rozhodně chybět náboj. Západočeši, kteří vyřadili ve třetím kole třetiligový FK Tachov (0:2, branky Vůch, Ďuriš), mají Zbrojovce co oplácet, protože nedávno jí podlehli v Brně v utkání Synot ligy 0:1.