Lídr z Domažlic vyhrál a vede s náskokem

Páté vítězství v řadě vybojovaly v devátém kole fotbalové divize vedoucí Domažlice. Dalším zástupcům Plzeňského kraje se však vůbec nedařilo, oba venku prohráli a nedokázali navíc vstřelit ani jediný gól.

4.10.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Domažlice – Vlašim B 3:1

Domácí lídr byl od úvodních minut aktivnější, ale když centr Mužíka poslal Strejc z voleje nad, udeřili na druhé straně hosté. Po rohovém kopu se přesně trefil hlavou Nešpor. Zakřiknutí domácí se probrali po půlhodině hry, kdy si vlašimský obránce při odkopu nastřelil ruku a Mužík z penalty vyrovnal. Za chvíli Havlíček uvolnil Mužíka a Domažličtí se opět radovali. Tentokrát už z vedení.

Po změně stran domácí pustili hosty do jediné šance, Ořechovský však hlavičkoval nad branku. Jistotu tří bodů zajistila akce Leitla s Mužíkem, po které vstřelil Bezděk třetí gól. Vzápětí ještě po centru Leitla přestřelil Mašek.

Poločas: 2:1. Branky: 33. z PK a 36. Mužík, 83. Bezděk – 18. Nešpor. Rozhodčí: Štuk. ŽK: 2:5. Diváků: 380.

Domažlice: Huber – Strejc (89. Waldmann), Bauer, Tesař, Bárta – Leitl, Mužík, Staněk, Braun, Havlíček (85. Mašek) – Bahleda (46. Bezděk). Trenér Zdeněk Michálek.

S. Ústí B – Koloveč 3:0

Překvapivě se hrálo na umělé trávě, ale výsledek neodpovídá obrazu hry. V ůvodu neproměnil jasnou šanci hostující Šperl a v dalších minutách byla hra vyrovnaná. V závěru poločasu šli hosté do brejku, Mour však ztratil míč a domácí vstřelili vedoucí gól.

Po obrátce byla iniciativnější Koloveč, Došlý propásl šanci na vyrovnání a Jihočeši trestali druhým gólem po střele z dvaadvaceti metrů. V závěru ještě skórovali potřetí.

Poločas: 1:0. Branky: 39. a 81. Vukadinovič, 74. Předota Rozhodčí: Hlaváč. ŽK: 0:2. Diváků: 200.

Koloveč: Míčka – L. Došek, R. Černý, Majlát, Milota – Došlý (75. Černohorský), Herman, Baxa, Mour – Šperl (75. Pavlík), Kožíšek. Trenér Ivan Kovács.

Strakonice – Doubravka 2:0

Hosté nstoupili bez pěti hráčů základní sestavy a na Jihočechy nestačili. Ti byli po celých devadesát minut lepším celkem a zaslouženě se už v první půli ujali dvoubrankového vedení. Doubravce vázla kombinace ve středu hřiště.

V druhém poločase se Senco zlepšilo, ale Strakonice už měly utkání pod kontrolou. Hosty podržel brankář Hroník, který vychytal domácím čtyři jasné šance. Do jediné příležitosti Doubravky se dostal v závěru Petrželka, mířil však nad domácí branku.

Poločas: 2:0. Branky: 24. Holan, 39. Mrkvička. Rozhodčí: Kubr. ŽK: 0:2. Diváků: 200.

Doubravka: Hroník – Řezáč, Mészáros, D. Novák, Štrajt – Petrželka, Žák (67. Prokopec), Sýkora, Štverák, Duchek – Švec. Trenér Roman Vyleta.

Ostatní výsledky: Litol – Tábor 0:1 (0:0, 62. Kučera), Benešov – Votice 0:0, Hořovicko – Motorlet 3:4 (2:1, 17. P. Novotný, 36. Kaufman z PK, 89. Štěpnička – 13. a 63. Strnad, 65. Karbulka, 86. Majerčin), Příbram B – Bohemians 1905 B 0:4 (0:1, 21. Ibragimov, 54. a 67. Rein, 72. Froněk), Třeboň – Zličín 1:0 (0:0, 68. Maxa).

Příští kolo: Doubravka – Hořovicko, Votice – Domažlice. Koloveč – Příbram B, Bohemians 1905 B – Strakonice, Zličín – Sezimovo Ústí B, Litol – Benešov, Tábor – Motorlet, Vlašim B – Třeboň.

4.10.2010 VSTUP DO DISKUSE
3

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Volební stánky v Plzni

Politici přísahají na světový mír, Evropu i důležitost voleb

Bavorsko v plzeňském depu

Plzeň – V Plzni můžete ode pátku až do neděle zažít tři dny ve stylu bavorské Biergarten s pivem, jídlem i hudbou.

Exemplární trest pro plzeňského bombaře

Plzeň – „Dobrý den, já potřebuju oznámit, že v Plzni na krajským soudě vybouchne v jedenáct hodin bomba, na shledanou.“ To je věta, kterou před dvěma lety vyslovil Štěpán Paleček (39), a za kterou si odsedí čtyři roky za mřížemi.

OBRAZEM: Kabát předvedl své největší hity

Plzeň - Česká rocková kapela Kabát vystoupila ve čtvrtek večer v Home Monitoring Aréně v Plzni. Podívejte se na fotografie z koncertu.

Viktoria padla, finiš přišel pozdě

Lucern (od zvláštního zpravodaje Deníku) – Fotbalisté Viktorie Plzeň po výkonu plném chyb prohráli v Lucernu v utkání Evropské ligy s FC Lugano 2:3.