Horšovský Týn v zimní přestávce vyměnil v kádru několik hráčů a určitě se bude chtít na favorita vytáhnout. Toho si je vědom i nový trenér Chrástu Robert Vágner.

„Soupeře jsem viděl v posledním přípravném utkání, je to dobrý celek a vím, že nás nečeká nic lehkého. Navíc se bude hrát na umělé trávě,“ říká chrástecký kouč.

Sám má velké problémy v hráčském kádru. „Nejsou hráči a je nás sotva jedenáct až dvanáct. Ze zdravotních důvodů jsou dlouhodobě mimo hru Ondra Král, Karbusický, Bulín a já jsem přestal hrát. To je celkem ztráta čtyř lidí z podzimního patnáctičlenného kádru. Získali jsme jen Eliáše z Třemošné, nikdo jiný nepřišel, přestože jsme o několika hráčích jednali,“ konstatuje Robert Vágner.

Podobné problémy však má i Horšovský Týn. „Já mám do pole sotva dvanáct hráčů. Forman odjel do Irska hledat si práci, a když ji najde, bude celé jaro mimo. Duben odešel hrát ČFL do Hlavice, a tak jsem na poslední chvíli získal Tomáše Duška ze Spartaku Příbram. Jen musíme včas vyřídit všechny formality,“ informuje o stavu kádru trenér domácích Karel Krejčí.

Zahájení s lídrem soutěže považuje za velmi těžké. „Chrást jsem viděl v Luční s juniorkou Viktorie, soupeř je to kvalitní a jde strach hlavně z jejich ofenzivy.“

Taktika je podle Karla Krejčího jasná. „Budeme hrát opatrně a nesmíme hlavně ztrácet míče na vlastní polovině, protože to dokáže Chrást potrestat. Budeme bojovat a já si přeji neprohrát. Diváci by mohli vidět atraktivní fotbal. Ať jich přijde hodně.“

V tabulce druhé Horažďovice jedou do Klatov, které se v tradičním derby budou chtít představit v nejlepším světle. Otázkou je, v jakém stavu bude jejich hrací plocha.

Třetí Doubravka hostí v plzeňském derby SK ZČE a je favoritem. Měla by potvrdit výborné výsledky z přípravy.
Program 16. kola krajského přeboru: Příkosice (7.) – Rapid Plzeň (9.) SO 10.15 – Simbartl, Stod (11.) – Chotíkov (12.) SO 14.30 – Pavel Štrincl, Bolevec (13.) – Vejprnice (4.) SO 14.30 – Burda, Doubravka (3.) – SK ZČE Plzeň (8.) SO 14.30 – Štokl, Klatovy (5.) – Horažďovice (2.) NE 14.30 – Hodek, Horšovský Týn (10.) – Chrást (1.) NE 14.30 – Homr, Stříbro (14.) – Přeštice (6.) NE 14.30 – Šimek, Holýšov (15.) – Horní Bříza (16.) NE 14.30 – Schneider.