Ještě není konec sezony první Gambrinus ligy a už se objevují ve fotbalovém zákulisí první spekulace. Jedna z nich hovoří o tom, že by Stanislav Levý, úspěšný trenér Viktorie Plzeň, už v příští sezoně neměl v klubu působit.

Vedení a majitelé Viktorie se ale od podobných spekulací distancují. “Velmi si vážíme a vysoce oceňujeme práci trenéra Stanislava Levého, který má u nás řádnou tříletou smlouvu,“ píše se v tiskovém prohlášení, jež klub včera vydal a podepsal ho Ladislav Valášek, předseda představenstva, a prezident FC Viktoria Plzeň.

Klub naopak počítá s tím, že koordinační role trenéra Levého pro celý sportovní úsek bude v některých oblastech ještě rozšířena.

V rámci zlepšení činnosti klubu jako celku ale Viktoria některé změny chystá. „Kromě těch v hráčských kádrech, které se realizují v každém klubu, dojde k určitým změnách v některých manažerských postech v nesportovní oblasti. Dojde i ke změnám na trenérských postech u mládeže. Chceme, aby nejen prvoligový A tým, ale i celky žen a mládeže patřily k nejlepším v republice,“ uvádí se dále v prohlášení FC Viktoria Plzeň.

Snahou Viktorie je prosadit se postupně na mezinárodním poli. I proto prvoligový tým absolvuje letní soustředění v Rakousku, kde sehraje přípravné zápasy se silnými zahraničními soupeři.

Změny a zlepšení chystá Viktoria i v celém zázemí klubu. Jedná se o oblast fyzioterapie, rehabilitace a lékařské péče.

S inovacemi se rovněž počítá v marketinkové a obchodní oblasti. Cílem klubu je získat další obchodně–reklamní partnery a podpořit ještě více růst návštěvnosti na ligových utkáních