Až na ojedinělé akce se hrálo neustále na polovině Pražanů. Létající hráči Viktorie Plzeň bušili celý zápas do křečovitě zatažené defenzivy Slavie.

Zejména dříve narozeným fotbalovým příznivcům Viktorie, kteří pamatují doby, kdy českému fotbalu kralovala suverénně pražská ´S´, musí tato slova znít jako rajská hudba.

Herní projev Pražanů, kteří se v předchozích dvou zápasech jara prezentovali otevřeným a útočným fotbalem, byl v Plzni velkým zklamáním.

Tváří v tvář ofenzivnímu pojetí Západočechů působili sešívaní jako mužstvo kouzla zbavené.

„Ano, chtěli jsme hrát aktivněji, zlobit Plzeň z rychlých protiútoků, ale moc jsme jich neměli. Soupeř nás dostal pod tlak, je třeba uznat kvalitu Viktorie," prohlásil na rovinu a bez bez vytáček převahu Západočechů kouč Slavie Miroslav Beránek.

Ano, tak úporně v Plzni nebránily snad ani České Budějovice v prvním jarním kole. Jihočeši si sice z Doosan Areny odvezli šestigólový příděl, ale rozhodně byli ve hře dopředu odvážnější.

Ostatně, Slavia nedopadla podobně jako Dynamo jen díky skvělému výkonu svého brankáře Martina Berkovce.

Bývalý gólman chebské Hvězdy v brance Pražanů doslova čaroval. A už ve druhé minutě po závaru před brankou zneškodnil velkou šanci Procházkovi a Hubníkovi zabránil v dorážce.

„Rozchytali jsme ho, dostali jsme ho do pohody a transu, to byla pro nás komplikace," řekl trenér Viktorie Plzeň Miroslav Koubek, sám bývalý ligový brankář.

Šestadvacetiletý brankář pak vychytal ve stoprocentní šanci Mahmutoviče, ve druhé půli zázračně zneškodnil dvě velké příležitosti Vaňka. A když už byl gólman Slavie překonán, při teči Mahmutoviče ho zachránila tyč.

Berkovec nakonec přece jen kapituloval, umístěnou hlavičkou k tyči ho překonal střídající útočník Viktorie Jan Holenda.

„Je to škoda. Plzeň měla šance, ale nedala. Pak přišla naše chyba v prostředku a on to proměnil," řekl Berkovec na adresu jediného střelce zápasu.

Oba trenéři se shodli, že v výhra Plzně byla zasloužená. Díky ní utekla Viktoria druhé Spartě na pět bodů, ale už v neděli bude náskok hájit v domácím utkání proti Liberci.

Udrží si svěřenci trenéra Miroslava Koubka na čele tabulky první ligy pětibodový odstup od svého největšího rivala i po utkání jednadvacátého kola?