Domácí se bleskově dostali do sedla a po smrtících výpadech vedli už 4:0.

A pátá trefa? Patrně nejkurióznější branka podzimu! Do listiny střelců se totiž zapisuje brankář Adam Bratanič, a to gólem přes celé hřiště.

„Kuriózní gól, souhra náhody a podcenění situace soupeřovým brankářem," glosoval pátou branku kouč Domažlic Vojtěch Fořt.

Po dvou utkáních bez vstřeleného gólu jste se konečně rozstříleli, takže jste spokojený?
Už minulý týden v Holýšově jsme byli lepší, jsem moc rád, že jsme vzestupný výkon potvrdili i proti Rokycanům. Samozřejmě vývoj zápasu ovlivnily rychlé trefy v prvním poločase.

Čím si předvedenou kanonádu vysvětlujete?
Na straně soupeře bylo hodně individuálních chyb, kterými nám cestu za vítězstvím ulehčili. Navíc se k nám konečně přiklonilo pověstné štěstí, proti Rokycanům nám to tam prostě napadalo. Ve druhé půli jsme však navázali na zahazování šancí, mohli jsme přidat další branky. Bylo těžké hráče namotivovat.

Myslíte si, že jste sehráli nejlepší podzimní partii?
To bych neřekl, odehráli jsme i lepší zápasy.

Co jste svým svěřencům řekl po zápase?
Byli jsme spokojeni se třemi body, ale ve hře se opět objevila spousta nedůrazu a nepřesností, ze kterých vyplynulo, že jsme ve druhé půlce dovolili soupeři korigovat výsledek. Samozřejmě za stavu 5:0 se takovéto chyby dají odpustit, ale kdybychom hráli remízový zápas, tak by podobné minely měly fatální důsledek.

Pomohl na hřišti mladý Kasýk, který normálně naskakuje za „A" mužstvo?
Zdeněk Kasýk hrál poločas, kde ukázal svoji třídu. Bylo evidentní, že na hřišti převyšuje.

Pojďme se podívat na pátý gól, který ze hry vstřelil gólman Bratanič. Můžete nevídanou situaci popsat?
Adam má kvalitní nákop i rozehrávku, celkově nohama hraje velmi dobře. Dal si míč na zem a z šestnáctky vykopnul do útočné půlky. Brankář soupeře si povyběhl, jenže v rozhodující chvíli podklouzl a balon jej přeletěl. Byl z toho kuriózní gól, kombinace náhody a podcenění ze strany gólmana soupeře Wohlmuta.

Martin Šiška