Ve fotbale to tak často bývá. Oblékají dres jiného týmu a v utkání proti svému bývalému klubu se chtějí patřičně vytáhnout, hrají se zvýšenou motivací. V utkání prvního kola nejvyšší soutěže mezi domácí Jihlavou a Viktorií Plzeň to byl případ i dvou bývalých hráčů klubu z Vysočiny, kteří dnes hájí barvy západočeského týmu.

Vyrovnávací branku Viktorie vstřelil jihlavský odchovanec Tomáš Kučera a vítězný gól pak zaznamenal další bývalý hráč Jihlavy Jan Kopic.

„S Honzou jsme si říkali, že jsme Jihlavu trochu popravili, ale takový je fotbal. Co jsme odevzdávali tady, teď dáváme jinde. Já tu hrál ještě na jaře, tak jsem byl docela namotivovaný," přiznal Tomáš Kučera.

Trenér Pivarník řekl, že v poločase o přestávce zvýšil hlas. Jak to v kabině vypadalo?
Nějaká tvrdší slova ze strany trenéra padla, vyříkali jsme si to i my hráči. Bylo to třeba, v první půli jsme na hřišti soupeře vůbec nestíhali.

Jaké máte vysvětlení pro hru Plzně v prvním poločase?
Jihlava hrála jednoduše, její hráči byli plní entuziasmu z prvního ligového zápasu sezony. Soupeř zahrával jednoduché balony za naši obranu a my jsme to nezvládali. Naše chyby se kumulovaly. Pak nám přišla vhod přestávka o poločase, abychom přešli na jiný styl hry i taktiku. Naštěstí jsme zápas otočili.

Nakolik vám podle vašeho názoru pomohlo, že soupeř ve druhém poločase polevil v tempu hry?
To je otázka, jestli soupeř přestane potom hrát, nebo se my výrazně zlepšíme.

Když jste vstřelil vyrovnávací gól, příliš jste se neradoval. Proč?
Vážím si každého gólu, který vstřelím, ale já je nikdy nějak moc neslavím. Navíc Jihlava mě vychovala. Asi by nebylo vhodné, kdybych sundal dres a lítal kolem hřiště. Myslím, že to byla v mojí situaci slušnost vůči mateřskému klubu.

To, že jste do utkání nastoupil, bylo proto, že jste za Jihlavu hrával a trenér počítal s vaší zvýšenou motivací?
To si nemyslím, spíše to bylo tím, že máme před sebou velice důležitý odvetný zápas předkola Ligy mistrů s Karabachem a trenér protočil sestavu.

Váš otec je asistentem trenéra Jihlavy, stačili jste se před utkáním alespoň na chvilku setkat?
To ne, nechtěli jsme se před utkáním rozptylovat. Plánovali jsme, že se případně potkáme až po zápase nebo si zavoláme.

Jak intenzivně jste prožíval návrat do Jihlavy?
Docela dost, do utkání jsem byl extra motivovaný. Na jaře jsem tady byl na hostování a o to více jsem chtěl v Jihlavě zvítězit.

Naznačil něco výkon mužstva proti Jihlavě před pohárovou odvetou s Karabachem?
Je dobré, že jsme v Jihlavě vyhráli, uklidnili jsme se tím, protože prohra by nám do další práce nepomohla. Zápas s Karabachem ale bude úplně něčem jiném.

V Jihlavě bylo velké horko, ale co říkáte tomu, že v Baku vás čeká ještě vyšší teplota?
Už v Jihlavě to bylo na hraně, v Baku bude ještě vyšší vlhkost vzduchu. Uvidíme, jak to zvládneme.