Když v neděli večer po vítězném utkání s Jabloncem hovořil před televizními kamerami, padla otázka i na reprezentaci.

„Jestli čekám pozvánku do reprezentace? To není otázka pro mne, to se musíte zeptat trenéra," odpověděl s lehkým úsměvem na rtech útočník Viktorie Plzeň Michael Krmenčík.

O pár hodin později už bylo jasno – trenér národního mužstva Karel Jarolím včera dopoledne povolal urostlého, 190 centimetrů vysokého plzeňského forvarda ke kvalifikačním utkání s Norskem (pátek 
11. listopadu v pražském Edenu) a k přátelskému utkání s Dánskem (úterý 15. listopadu v Mladé Boleslavi).

„Krmenčík je ve formě, tak proč toho nevyužít. Je to důrazný, důsledný typ útočníka. Celkem dobře se i pohybuje, je nebezpečný v šestnáctce," zdůvodnil trenér Jarolím Krmenčíkovu nominaci.

Pro Michaela Krmenčíka, který prošel všemi mládežnickými reprezentacemi od osmnáctky až po jednadvacítku, je to v A týmu premiéra.

„Moc si vážím možnosti reprezentovat. Obléci reprezentační dres je splnění dětského snu a pro každého fotbalistu to znamená vrchol kariéry," komentoval pozvánku na reprezentační sraz Michael Krmenčík.

Reprezentanti z PlzněTomáš Hořava (ČR), Jan Kopic (ČR), Michael Krmenčík (ČR), Aleš Matějů (ČR U21), Matúš Kozáčik (SR), Michal Ďuriš (SR), Patrik Hrošovský (SR), Jakub Hromada (SR U21), Ergys Kace (Albánie)

Nominace je odměnou za Krmenčíkovy podzimní výkony. Vytáhlý a důrazný hlavičkář si v konkurenci slovenských reprezentantů Michala Ďuriše a Marka Bakoše a podzimní posily Tomáše Poznara vydobyl v Plzni v útoku Viktorie pozici jedničky. „V posledních týdnech se mi dařilo. To je ale i zásluha mých spoluhráčů z Viktorie, kterým bych chtěl moc poděkovat," uvedl rodák z Kraslic.

Krmenčík střílí na podzim důležité góly. Brankou pět minut před koncem zápasu play-off Ligy mistrů v Baku proti Karabachu vystřelil Viktorii remízu remízu 1:1 a účast v Evropské lize.

Nedávno rozhodl jediným gólem zápasu o výhře Viktorie v prestižním duelu nad největším rivalem pražskou Spartou. A při současné formě může Krmenčík odvést dobré služby i reprezentaci.

„Pokud dostanu od trenéra Jarolíma jakoukoli porci minut, tak se budu prát ze všech sil. Na hřišti nechám duši," slibuje třiadvacetiletý útočník Viktorie.

Na reprezentační sraz neodjel Michael Krmenčík z Plzně sám. Kromě už dříve nominovaného Tomáše Hořavy povolal včera trenér Jarolím také krajního záložníka Jana Kopice.

Na sraz slovenské reprezentace vyrazili z Viktorie Plzeň také Matúš Kozáčik, Michal Ďuriš a Patrik Hrošovský (A tým) a Jakub Hromada (U21).

Pozvánku dostali také Aleš Matějů (ČR U21) a Ergys Kace (Albánie).