Útočník aktuálně nejlepšího českého klubu a neproduktivnější hráč domácí ligové soutěže Michael Krmenčík prodloužil smlouvu s Viktorií až do roku 2021.

Čtyřiadvacetiletý forvard vedoucího celku první ligy podepsal v úterý v Doosan Areně prodloužení kontraktu za přítomnosti svého zástupce Dalibora Laciny a generálního manažera klubu Adolfa Šádka.

„Jsem šťastný, že jsme se domluvili a mohu svou budoucnost dál spojit s klubem, který nosím ve svém srdci. Věřím, že nás společně čekají velká vítězství,“ prohlásil po podpisu smlouvy Michael Krmenčík.

Rapid Plzeň - Domažlice B
Fotbalisté Rapidu stále bez hřiště

Vytáhlý útočník je na podzim ve vynikající formě. V dresu Viktorie zaznamenal v první lize devět branek a šest nahrávek, pětkrát se trefil v utkáních evropských pohárů a branky střílí i v národním mužstvu.

V posledních dvou ligových zápasech i v utkání Evropské ligy proti Bukurešti nenastoupil kvůli zraněnému kotníku. „Věřím, že se ještě do konce podzimu dám dohromady a pomohu klukům ve zbývajících dvou zápasech. Poté se musíme dobře a kvalitně připravit na náročné jaro. Společně s Viktorií máme jen ty nejvyšší ambice,“ dodal Michael Krmenčík.

Spokojenost s prodloužením smlouvy neskrýval ani generální manažer Viktorie Adolf Šádek. „Michael patří aktuálně k nejlepším českým útočníkům. Dokázal se prosadit nejen ve viktoriánském, ale i v reprezentačním dresu, což potvrzuje jeho kvality. Jsme velmi rádi, že svoji budoucnost spojuje nadále s naším dresem,“ uvedl po podpisu prodloužení smlouvy Šádek.

Trenér Pavel Vrba.
Fotbalová Viktoria Plzeň, suverén podzimu

„Setrvání Michaela v Plzni pro nás bylo prioritou. Jednání byla velmi korektní a konstruktivní, za což patří poděkování Michaelovi i jeho zástupci Daliboru Lacinovi,“ dodal generální manažer Viktorie.

Není žádným tajemstvím, že o služby urostlého útočníka se zajímají zahraniční kluby. „V české lize neexistuje klub, který by ho dokázal získat. Nakonec Viktoria je na prvním místě a v tuto chvíli nemá smysl, aby Michael odcházel do klubu, který se Plzni dívá na záda. Pokud se někdy bude řešit Michaelova budoucnost směrem k transferu z Plzně, bude se řešit jedině v souvislosti se zahraničním celkem. Nyní se však koncentruje pouze na úspěchy s Viktorií," uvedl hráčův zástupce Dalibor Lacina.