Útočník Viktorie Plzeň Michael Krmenčík opustil soustředění českého mistra ve španělské Esteponě a odletěl do Brugg vyjednávat o přestupu. Informaci jako první přinesl web isport.cz.

Plzeňský forvard, který v Bruggách podstoupil zdravotní testy, ale do aktuálně druhého klubu belgické Jupiter pro League nepřestoupí.

„Kluby se na podmínkách přestupu nedohodly. Naše představy byly jiné než představy Brugg,“ potvrdil Deníku ze Španělska ředitel komunikace západočeského klubu Ondřej Lípa.

Bruggy měly o urostlého forvarda zájem už vloni v létě, spolu s nimi také anglický Newcastle a francouzský Bordeaux.

Viktoria ale logicky všechny nabídky odmítla, protože ji čekaly boje ve skupině Ligy mistrů a za Krmenčíka neměla náhradu.

Krmenčík pak v utkání Ligy mistrů proti CSKA vstřelil dvě branky a zařídil remízu 2:2. V ligovém utkání proti Slovácku však utrpěl těžké zranění, přetrhl si přední křížový vaz v koleni a sezona pro něj skončila.

Bruggy v létě nabízely za pětadvacetiletého útočníka údajně šest milionů eur a jejich zájem neustal ani poté, co se Krmenčík zranil. Aktuální nabídka ale byla výrazně nižší než v létě a Viktoria na ni nepřistoupila.