„To je určitě za mým očekáváním. Chtěl jsem, abychom hráli kolem pátého šestého místo, abychom se vyhnuli starostem s baráží. To se nepovedlo, jsem zklamaný,“ hodnotí podzim trenér Křimic Petr Dobrý.

Po fotbalové stránce na to podle něj tým měl. „Jenže jsme nedokázali udržet stejnou výkonnost po celý zápas, kvůli tomu jsme pak vždycky dostávali góly. Také nám chyběla bojovnost a chuť po vítězství,“ nachází příčiny nelichotivého postavení v tabulce.

Křimické mohou hodně mrzet výsledky na hřištích soupeřů, kde uhráli pouhé dva body. „Jakmile na nás soupeř vlétl, nedokázali jsme se vyrovnat s jeho bojovností,“ pokračuje křimický kouč.

Kromě postavení v tabulce zaostali Křimičtí za očekáváním i po stránce individuálních výkonů. „Nikdo ze sebe nedostal maximum. Včetně Grambala, který přišel z Vejprnic a měl být posilou. Hodně nám to hořelo v defenzivě, dostávali jsme dost gólů,“ stěžuje si.

„Do jara bychom rádi posílili o zkušeného stopera, který by to v obraně dal do pořádku,“ plánuje nápravu zadních řad trenér.

O záchranu v soutěži bude v této sezoně bojovat hodně týmů, do baráže může spadnout i desátý tým tabulky. „Na jistou záchranu by mělo stačit minimálně dvaačtyřicet bodů, čtyřiačtyřicet by už měla být jistota,“ má spočítáno Dobrý.

Křimičtí fotbalisté, kteří se v zimě zúčastní turnaje Senka Doubravka, zahájí přípravu na jarní část 5. ledna.