V Plzni Karel Krejčí fotbalově vyrostl, od loňského léta tady trénuje aktuálně nejlepší klub v zemi. V Příbrami působil rovněž jako hráč i trenér, některé fotbalisty současného kádru vedl, dobře je zná a potkává je ve městě.

„Pro mě jsou zápasy s Příbrami specifické. V Příbrami bydlím jen sto metrů od Jardy Starky (šéf příbramského klubu). Už jsem zažil v roli trenéra Viktorky podzimní zápas v Příbrami a po dlouhé době tam Plzeň vyhrála. Byl bych rád, kdybychom na to v neděli doma navázali," přeje si trenér Viktorie Karel Krejčí.

Příbrami se vstup do jara nevydařil, prohrála v Teplicích 0:2, doma se Slováckem 0:1 a jediný bod zatím brala za domácí bezbrankovou remízu se s Bohemians Praha 1905.

Trenér Krejčí ve všech zápasech Příbram pečlivě sledoval. „Proti Teplicím neproměnili šance, se Slováckem byli i přes porážku jasně lepší. nejhorší výkon podali proti Bohemce, kdy byli rádi za bod. Udělají v Plzni maximum, aby se odrazili k lepším výsledkům. Bude to pro nás hodně náročné, ale chceme splnit úlohu favorita," slibuje Krejčí. Za hosty nesmějí nastoupit Štípek a Suchan, kteří v Příbrami hostují z Viktorie, kvůli kartám pak ani Pilík s Bednářem. Zítřejší zápas začíná v Doosan Areně v 18.15 hodin (vysílá ČT Sport).