Mají Brnu co vracet. Fotbalisté Viktorie Plzeň v lize naposledy prohráli vloni v říjnu právě v Brně (0:1). Od té doby svěřenci trenéra Karla Krejčího třináctkrát vyhráli a neztratili ani bod.

A klopýtnout nechtějí ani v neděli, kdy doma hostí právě Zbrojovku.

Plzeň půjde do zápasu s velkou motivací – pokud Brno porazí, může v příštím kole v Praze proti Spartě v případě výhry rozhodnout o titulu!

Teď ale hráči Viktorie upírají své myšlenky výhradně k souboji s Brnem. Ale nebudou to mít snadné, Moravané tři poslední utkáni vyhráli.

„Do Plzně nejedeme se strachem a poraženeckou náladou. Chceme se poprat o dobrý výsledek, což by znamenalo neprohrát," vzkázal do Plzně trenér Brna Václav Kotal, kterému bude kvůli zranění kolena chybět strůjce hry Zavadil. Hrát nemůže ani slovenský záložník Chrien, jenž v Brně hostuje právě z Plzně.

Ztráty počítá i kouč viktorie Karel Krejčí, který se musí obejít bez zraněných útočníků Ďuriše a Krmenčíka, kvůli trestu za čtyři žluté karty nesmí hrát ani Hubník. Nejistý je také start Hořavy, který kvůli potížím s kolenem nehrál ani před týdnem ve Zlíně.

„Vidím na hráčích, že si uvědomují, že liga finišuje a že kromě kvality je nutné dát do boje i srdce. To je pro mne jako pro trenéra dobrá zpráva," říká trenér Karel Krejčí.

Brno považuje za sebevědomé mužstvo. „Je to dobře složený tým, který dokáže potrápit každého favorita. Věřím však, že s pomocí vyprodaných tribun zápas zvládneme a udržíme si nadějný náskok před Spartou," dodává Krejčí.

ZajímavostiViktoria vloni říjnu prohrála 
v Brně 0:1 a od té doby v lize 
13x za sebou zvítězila
Viktoria doma v lize neprohrála 15x za sebou (14 výher, remíza)
Viktoria s Brnem hrála v této sezoně už třikrát, vloni na podzim postoupila v poháru po výhrách 2:1 a 1:0
Viktoria má s 15 obdrženými góly nejlepší obranu v lize
Viktoria inkasovala v posledních sedmi kolech jediný gól
Brno z posledních třech ligových zápasů v Plzni získalo čtyři body
Brno vyhrálo čtyři z posledních pěti kol
Brno získalo venku jen devět
z celkových 37 bodů
Trenér Brna Kotal dělal v roce 2008 asistenta v Plzni