Dvaadvacetiletý gólman nastoupil na začátku druhého poločasu za stavu 0:3, když v brance Západočechů vystřídal zraněného Michala Daňka.

“Lhal bych, kdybych řekl, že jsem nebyl nervózní. Ale nebylo to tak hrozné, na trávník jsem se moc těšil a to těšení přehlušilo nervozitu. Řekl jsem si, že za takového stavu nemám co ztratit,“ svěřil se Lukáš Krbeček.

Když mu trenér Levý o poločase řekl, že půjde do branky, kolena se mu nerozklepala. „Už od čtvrtka jsem se připravoval na to, že tahle situace může nastat. Michal Daněk měl totiž potíže se zraněným kolenem,“ vysvětluje, proč z debutu v první lize neměl přehnané obavy.

V samotném utkání si počínal srdnatě. V 71. minutě vychytal jednoho z nejlepších kanonýrů v lize Libora Doška, když odvážným pádem pod nohy sparťanského dlouhána zabránil jistému gólu.

„Šel jsem na zem a roztáhl ruce, aby mě balon trefil. Doškovi navíc míč odskočil a já mu ho na zemi sebral z kopaček,“ popisuje vyloženou šanci letenských Krbeček.

Dvě minuty před koncem normální hrací doby se pěkně zapotil. Vyrazil proti Rezkovi a po střetu s domácím fotbalistou nařídil sudí penaltu. „Vyběhl jsem proti němu a položil ruce na zem. On to udělal chytře, naběhl si do mě. Kontakt tam ale byl,“ přiznává gólman Viktorie.

Míč za svá záda však z nařízené penalty nepustil. Vystihl směr Sylvestreho střely, balon vyrazil a chytil i následnou dorážku. „Věřil jsem si. Míč jsem vyrazil před sebe a při dorážce mi pomohl brácha Tomáš, který zblokoval sparťanského hráče. Byla to taková bratrská výpomoc,“ usmívá se prvoligový debutant.