Do Jablonce přestupuje záložník Miloš Kratochvíl, který v minulé sezoně hostoval z Plzně ve Zbrojovce Brno.

Dvaadvacetiletý odchovanec SC Stanovice přišel do Viktorie z Karlových Varů. V Plzni prošel mládežnickými celky až do ligového A týmu, ale v těžké konkurenci bylo složité se prosadit.

Kratochvíl, který byl specialistou na góly nůžkami (ve své poslední sezoně ve starším dorostu Viktorie se přes hlavu trefil hned třikrát), se v nabitém kádru těžko prosazoval. Ostruhy sbíral v druholigovém Sokolově, ve slovenské Senici a naposledy v Brně. Za Zbrojovku nastoupil v jednadvaceti ligových zápasech a vstřelil v nich jeden gól.

Po sestupu Brna do druhé ligy se člen reprezentační jednadvacítky upsal Jablonci na tři roky. „Přestup do Jablonce pro mě znamená hodně. Jsem kluk z vesnice a mám možnost se teď dostat do velkého fotbalu. Je to pro mě určitě posun po fotbalové stránce,“ komentoval Kratochvíl svůj přestup na sever Čech.

„Byl jsem minulou sezonu v Brně, kde jsme spadli z ligy. Když se nedaří týmu, tak ani jednotlivcům moc ne. Nevěděl jsem, co se mnou po sezoně bude, a nakonec jdu do třetího týmu ligy, který má jistou skupinu Evropské ligy,“ pochvaluje si  mladý záložník.

„Je to pro mě významný krok v kariéře a velká výzva. Vím, že začátek bude náročný, ale jsem na to připravený a chci bojovato místo v týmu,“ dodává Miloš Kratochvíl.

Denis Kindl.
Bratři Kindlové se hokejové Škodě upsali na další rok