Klid a rozvahu zachovává brankář Matúš Kozáčik i před dnešním důležitým zápasem v Novem Sadu, i když ví, že to nebude vůbec jednoduché.

„Čeká nás jednoznačně těžký zápas. V Srbsku to bude úplně jiná atmosféra, navíc Vojvodina hraje doma jinak než na hřištích soupeřů. Nečeká nás nic lehkého. Důležité bude se na zápas co nejlépe připravit a odvetu zvládnout," míní Matúš Kozáčik.

Viktoria první zápas doma s Vojvodinou zvládla na výbornou, neinkasovala a soupeři naopak nastřílela tři branky.

„Doma jsme s Vojvodinou odehráli dobrý zápas, její hráče jsme do žádných velkých šanci nepustili. V Novém Sadu to ale bude úplně jiný zápas. Musíme se hlavně připravit na velice bouřlivou atmosféru," říká gólman slovenské reprezentace, který má v dresu Viktorie s horkokrevným balkánským publikem zkušenost z utkání v Sarajevu před dvěma lety. „Mentalita fanoušků v Bosně a v Srbsku je podobná, ta zkušenost se určitě hodí," připustil Kozáčik.

Zkušený gólman by si přál stejný scénář jako jeho spoluhráč a krajan Patrik Hrošovský, to znamená vstřelit první branku zápasu. „Ještě není rozhodnuto, ale vstřelená branka by byla důležitým momentem pro další vývoj zápasu. Určitě by nám přinesla potřebný klid," míní.

Jednatřicetiletý gólman uhájil v posledních dvou zápasech Viktorie, v prvním zápase s Vojvodinou a v lize s Olomoucí čisté konto.

„Každá nula v zápase pomáhá mně i mužstvu. Je to psychická vzpruha a týmu to dodá určitou pohodu. Jsem za to rád a doufám, že v tom budeme i nadále pokračovat," přeje si brankář Viktorie.

On i jeho spoluhráči si naplno uvědomují, o co se dnes večer bude v Novém Sadu hrát.

„Ze všech kluků v kabině cítím obrovské odhodlání zvládnout odvetu a postoupit. Dostat se základní skupiny Evropské ligy je něco navíc. Přijdou pak velké zápasy a my si je chceme určitě zahrát," dodává Matúš Kozáčik.