Juniorka před týdnem zvítězila v Praze na Bohemians 4:3 a ve druhém mistrovském utkání sezony doma hladce porazila celek Českých Budějovic.

Dorost ve svém úvodním zápase hostoval na severu Moravy v Karviné a přivezl si odtud cennou výhru poměrem 2:0.

Juniorka doma nastoupila v brance s Matúšem Kozáčikem, který se vrací na hřiště po dlouhodobém zranění a podle očekávání byl pro tým přínosem.

„Kozáčik si zkušeně dirigoval obranné řady a i díky tomu se hosté dostávali do šancí jen sporadicky. V první půli podali hráči po všech stránkách výborný výkon a na hřišti dominovali. Obraz hry se nezměnil ani po přestávce, ale šance jsme už nevyužili, navíc Novák trefil břevno,“ popsal průběh utkání trenér Jiří Kohout.

Záložník Viktorie Plzeň Jan Kopic (vlevo) se snaží přejít přes jabloneckého obránce Matěje Hanouska.
Viktoria veze tři body z Jablonce

FC Viktoria Plzeň U21 – Dynamo České Budějovice U21 3:0 (3:0, branky: 11. Pek, 20. Novák, 32. Vais).

Rozhodčí: Černý – Myška, Kubec. ŽK: 0:1. Diváci: 100.

Viktoria: Kozáčik – Kadar, Pek, Vacovský, Ryška – Suchý (71. Vrba), Pavlík – Vais, Mudra (61. Němec), Arzberger (82. Brož) – Novák.

Dorost Viktorie zvládl úvodní utkání na jedničku.

„Už v první půli jsme měli šance, šlo jen o to, kdy vstřelíme gól. To se nám podařilo na začátku druhé půle, kdy se po akci a přihrávce Petra trefil Pihrt. Čtvrt hodiny před koncem korunoval náš kvalitní výkon druhou brankou Kepl,“ zhodnotil zápas trenér dorostu Jiří Žilák.

MFK Karviná U19 – FC Viktoria Plzeň U19 0:2 (0:0, branky: 49. Pihrt, 76. Kepl).

Rozhodčí: Caletka – Zaoral, Kaloč. ŽK: 1:2. Diváci: 80.

Viktoria: Hrachovec – Pihrt, Selnar, Plecitý, Štursa (87. Žilák), Petr, Řezáč (54. Uzlík), Vilček (62. Kepl), Svoboda, Hranáč, Bartůněk.