Kozáčik pomohl juniorce k hladké výhře

Plzeň – Své zápasy o víkendu zvládli na jedničku juniorský i dorostenecký celek FC Viktorie Plzeň.

7.8.2017

Branku juniorky Viktorie hájil v utkání s Českými Budějovicemi Matúš Kozáčik, který nastoupil poprvé po zranění a operaci a svým výkonem přispěl k hladké výhře domácích. Foto: Deník/Zdeněk VaizFoto: Deník / Švec Martin

Juniorka před týdnem zvítězila v Praze na Bohemians 4:3 a ve druhém mistrovském utkání sezony doma hladce porazila celek Českých Budějovic.

Dorost ve svém úvodním zápase hostoval na severu Moravy v Karviné a přivezl si odtud cennou výhru poměrem 2:0.

Juniorka doma nastoupila v brance s Matúšem Kozáčikem, který se vrací na hřiště po dlouhodobém zranění a podle očekávání byl pro tým přínosem.

„Kozáčik si zkušeně dirigoval obranné řady a i díky tomu se hosté dostávali do šancí jen sporadicky. V první půli podali hráči po všech stránkách výborný výkon a na hřišti dominovali. Obraz hry se nezměnil ani po přestávce, ale šance jsme už nevyužili, navíc Novák trefil břevno,“ popsal průběh utkání trenér Jiří Kohout.

FC Viktoria Plzeň U21 – Dynamo České Budějovice U21 3:0 (3:0, branky: 11. Pek, 20. Novák, 32. Vais).

Rozhodčí: Černý – Myška, Kubec. ŽK: 0:1. Diváci: 100.

Viktoria: Kozáčik – Kadar, Pek, Vacovský, Ryška – Suchý (71. Vrba), Pavlík – Vais, Mudra (61. Němec), Arzberger (82. Brož) – Novák.

Dorost Viktorie zvládl úvodní utkání na jedničku.

„Už v první půli jsme měli šance, šlo jen o to, kdy vstřelíme gól. To se nám podařilo na začátku druhé půle, kdy se po akci a přihrávce Petra trefil Pihrt. Čtvrt hodiny před koncem korunoval náš kvalitní výkon druhou brankou Kepl,“ zhodnotil zápas trenér dorostu Jiří Žilák.

MFK Karviná U19 – FC Viktoria Plzeň U19 0:2 (0:0, branky: 49. Pihrt, 76. Kepl).

Rozhodčí: Caletka – Zaoral, Kaloč. ŽK: 1:2. Diváci: 80.

Viktoria: Hrachovec – Pihrt, Selnar, Plecitý, Štursa (87. Žilák), Petr, Řezáč (54. Uzlík), Vilček (62. Kepl), Svoboda, Hranáč, Bartůněk.

Autor: Martin Švec

7.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

Velký plzeňský betlém se díky figurkám vyráběným Plzeňany i lidmi z okolí stále zvětšuje.
9

V plzeňském betlému už je skoro 800 postaviček

Videosouhrn Deníku – 9.–10. prosince 2017

Kohák se klouzal a farář žehnal raketám: Prohlédněte si nejlepší videa víkendu

Před pauzou přišla studená sprcha

Hradec Králové, Plzeň – Plzeňští střelci v neděli mlčeli a třináct zápasů dlouhá bodová šňůra extraligového lídra se přetrhla.

Olympijský sen českého curlingu se rozplynul

Plzeň – Škoda. Česká curlingová reprezentace na účast na olympijských hrách nedosáhla.

Nejpřívětivější úřad je ve Starém Plzenci

Starý Plzenec – Město zaujalo novinkami, které zavedlo během roku.

Házenkáři Talentu zlomili odpor Hranic až čtvrt hodiny před koncem

Plzeň vstoupila do druhé poloviny extraligy házené vítězně. V nedělním 12. kole vyhrála v Hranicích 24:20. Talent v tabulce zůstává druhý se ztrátou jednoho bodu na vedoucí Zubří.