Brankář fotbalistů FC Viktorie Plzeň Matúš Kozáčik podržel svůj tým v okamžicích, kdy to jeho spoluhráči nejvíce potřebovali.

Několika bravurními zákroky vzal vítr z plachet favorizovanému soupeři a na vítězství 3:0 má velký podíl.

Sám ale tak vysoké vítězství nečekal. „Upřímně, že vyhrajeme tři nula, to asi nečekal nikdo," přiznal brankář Viktorie.

O to větší měl z výsledku radost radost. „Povedlo se to hezky a do odvety to máme hodně dobře rozehrané. Teď to ale ještě musíme doma potvrdit a zápas v Plzni zvládnout," upozorňuje Matúš Kozáčik, že k postupu do osmifinále Evropské ligy je nutné udělat ještě druhý krok.

K vítězství nad favorizovaným soupeřem přispěla podle Kozáčika také pečlivá příprava na zápas a podrobná analýza hry Neapole.

„Z vidí, které nám připravil trenér, jsme věděli, že dopředu jsou neskutečně silní. Věděli jsme ale zároveň, že gól se jim dá vstřelit. A to se nakonec potvrdilo," zdůraznil.

Těžké chvíle prožívala opora Viktorie při náporu Neapole po přestávce.

„Byl jsem hlavně rád, že mi to tam nespadlo a že jsme to s klukama dokázali udržet s nulou, což je zejména v pohárových zápasech důležité. Doufám, že nám výsledek 3:0 bude stačit a že odvetu zvládneme," věří.

Skvělý zákrok předvedl Kozáčik po přestávce, kdy se na něj řítil sám Marek Hamšík a plzeňský gólman včasným pádem pod nohy slovenského reprezentanta zmařil největší šanci Neapole ve čtvrtečním večeru na stadionu San Paolo.

Po utkání si prý ale o tom oba slovenští fotbalisté popovídat nestačili. „Osobně se neznáme, navíc ani na to nebyl čas," vysvětluje gólman Viktorie.

Hamšík i přes porážku byl nejvýraznější postavou Neapole. „Je to fantastický hráč. Když ve druhé půli nastoupil, obrovsky oživil hru soupeře. Dokáže toho na sebe vzít hrozně moc, je rychlý, skvělý technik. A pro soupeře velmi nebezpečný fotbalista," míní.

Plzeň má výrazně nakročeno za postupem, ale definitivně ještě vyhráno nemá. „Musíme zůstat na zemi. Nikdo z nás neví, jak to doma dopadne. Musíme však udělat všechno pro to, abychom zápas zvládli," říká.

Kouč Viktorie Pavel Vrba nemá příliš ve zvyku chválit, ale pro Kozáčika slova ocenění tentokráte našel.

„Kozáčik v celé zimní přípravě ukazoval obrovskou kvalitu. Potvrzuje, že má aktuálně fantastickou formu. V prosinci měl trochu zdravotní potíže, absolvoval menší operační zákrok, ale formu neztratil," uvedl Pavel Vrba.