Je totiž členem fotbalového národního týmu akademiků a zároveň je v české reprezentaci plážového fotbalu.

Šikovný, technicky vybavený krajní záložník má v létě šanci zúčastnit se dvou atraktivních vrcholných akcí.

Dnes 27. června krátce po půlnoci odletěl do Atén, kde se v závěru týdne zúčastní kvalifikačních bojů o Evropskou ligu plážového fotbalu. „Moc se do Řecka těším, určitě to bude super zážitek,“ svěřil se včera 26. června reprezentant v plážovém fotbalu.

Přitom se do nominace prosadil na poslední chvíli. Pomohly mu výborné výkony při víkendovém turnaji Beachsoccerové Tour v Plzni.

„Hrál jsem za domácí tým Rapidu a trenéru reprezentace Oldřichu Prohlovi se moje výkony zamlouvaly. Oslovil mě, zda bych s nimi neodletěl do Atén. Rád jsem souhlasil,“ vypráví Jaroslav Kovařík.

Češi to nebudou mít v Aténách snadné, z tříčlenné skupiny postupuje do Evropské ligy jen vítěz. „Našimi soupeři jsou Němci a také současně nejlepší evropský tým Ukrajina. Ale není nic ztraceno, o postup se popereme,“ slibuje nováček v reprezentačním týmu plážového fotbalu.

Plážový fotbal se s klasickým fotbalem nedá podle něj srovnat. „Zatímco na trávníku se snažíme hrát co nejvíce po zemi, v plážovém fotbale je to naopak. Účinnější je hrát vzduchem,“ míní Kovařík.

Beachsoccer bere jako vhodný doplněk fotbalu. „Přinejmenším si vylepším kondici. Běhání v písku je náročné a dá pořádně zabrat.“

Jaroslav Kovařík má ´zaděláno´ ještě na další vrcholný podnik. Student čtvrtého ročníku Fakulty pedagogické ZČU v Plzni oboru tělesná výchova – psychologie je i v širším kádru akademického fotbalového týmu ČR. Když se dostane do nominace, podívá se na Světovou univerziádu do Thajska.

„Rozhodne se při závěrečném soustředění na konci července. Kdybych se nominoval, čekal by mě zážitek na celý život,“ zasní se na okamžik.

Jasno ale zatím nemá v tom, kde bude hrát v příští sezoně fotbal. „Ve Viktorce jsem skončil a teď jsem na Rapidu. Rád bych ale zůstal ve třetí lize. Doufám, že po návratu z Řecka nějaká nabídka přijde. Ve Viktorce jsem kvalitně trénoval a chtěl bych to zužitkovat,“ říká hráč, o kterého se zajímá i německý Weiden.