Záložník Viktorie Plzeň Jan Kovařík poslal z metru do sítě vyražený míč brankářem Melichárkem, vstřelil důležitý první gól a položil tak základ konečné výhře 3:1.

Jak náročné bylo vybojovat na Slovácku tři body?
Na Slovácku se nikdy nehraje lehce, moc se tady nevítězí. Podařilo se nám naší hrou kontrolovat výsledek a přivezli jsme domů tři body, za což jsme šťastní.

Na Slovácku se nevítězí, ale Viktoria tady v posledních šesti sezonách pětkrát vyhrála a jednou remizovala …
To je pravda, ale musím říci, že Slovácko má dobré mužstvo a získá ještě hodně bodů.

Překvapil vás něčím soupeř?
Věděli jsme, že Slovácko má výborné standardní situace, a to se potvrdilo. Deset minut v prvním poločase nás pořádně domácí sevřeli, naštěstí jsme to přečkali a v závěru poločasu jsme dali důležitý gól.

Pomohlo vám, že soupeř musel hrát po inkasovaném gólu více útočně?
Samozřejmě nám to nahrálo. Když musí soupeř otevřít hru, je to pro nás vždycky lepší, můžeme chodit do brejků.

Čtyři spoluhráči zůstali na lavičce, jak se vám hrálo v pozměněném složení?
Sestava se na ligové zápasy protáčí pravidelně, takže v lize hrajeme ve stejném složení a pomalu se sehráváme.

Jak důležité je vítězství v lize nad Slováckem před středečním odvetným utkáním play-off Ligy mistrů ve Slovinsku?
Určitě jsme chtěli zápas se Slováckem vyhrát, což je důležité pro pohodu v týmu.

Tušíte, co vás čeká v Mariboru?
Určitě těžký soupeř s výbornými hráči, o čemž jsme se v prvním zápase přesvědčili. Věřím ale, že uplatníme svoji hru a v Mariboru uspějeme.