24letá zimní akvizice fotbalové Viktorie Plzeň Jan Kovařík vzala soupeři definitivně vítr z plachet a nasměrovala Plzeň do osmifinále Evropské ligy. Druhou branku přidal kanonýr Tecl a Viktoria tak dopsala další kapitolu své evropské historie.

V osmifinále Evropské ligy odcestuje Vrbova družina na východ, konkrétně do turecké metropole k bitvě s Fenerbahce. V táboře červenomodrých vládne natěšenost. „Pokud navážeme na výkony s Neapolí, nejsme bez šancí," vyhlašuje autor prvního zásahu Viktorie Jan Kovařík.

Zdolat druhý tým Serie A stylem, jaký jste předvedli, zaslouží obdiv. Jak se po bitvě cítíte?
Jsem moc šťastný. Teď si vychutnáme postup a pak se začneme pečlivě připravovat na ligový souboj s Brnem.

Kdy jste uvěřil, že je Neapol definitivně na lopatkách?
Rozhodnuto není za žádného stavu. Hosté pak zápas nezvládali a na trávníku se přiostřilo, museli jsme držet nervy na uzdě. Někteří hráči jsou impulzivní, třeba Limba (David Limberský, pozn. autora) se zbytečně nechal unést.

Do plzeňského týmu jste zapadl neskutečně rychle ani jste nepotřeboval čas na adaptaci…
Tým je parádně rozjetý, člověk do toho vpluje, ani neví jak. Hrát s plzeňskými fotbalisty je radost a já věřím, že moje výkony budou mít vzestupnou tendenci.

Pojďme se podívat na vaši trefu. Hostující gólman si balon zbrzdil, ten se pak kutálel do sítě. Trnul jste hodně?
Naštěstí balon skončil v bráně, tlačil jsem ho tam i očima (směje se). Když diváci začali křičet gól, pocítil jsem úlevu a euforii. Ale rozhodně bych vstřelený gól nepřeceňoval. Dneska jsem se trefil já se Standou (Teclem, pozn. autora), příště to bude třeba někdo jiný. Důležité je, aby mužstvo šlapalo a vyhrávalo.

V dalším kole narazíte na turecký Fenerbahce, co od tureckého velkoklubu očekáváte?
Zajímavý dvojzápas. Turci jsou rozhodně atraktivnější soupeř než BATE Borisov.

A jaké jsou podle vás postupové šance Viktorie?
Fenerbahce je samozřejmě velmi kvalitní mužstvo evropského formátu, ale pokud zopakujeme výkony z dvojzápasu s Neapolí, tak určitě máme šanci postoupit.

Martin Šiška