V úvodu zápasu to ale rozhodně nevypadalo na jednoznačnou partii. Poříčí hrálo totiž velmi obětavě a houževnatou obranou deptalo hráče Doubravky.

Svěřenci zkušeného trenéra Zdeňka Michálka ale přesto v první půli dokázali zabrat a ujali se jednogólového vedení.

„V první části se soupeř prezentoval velmi bojovnou hrou a nám se nedařilo z počátku najít recept na jeho zhuštěnou obranu," řekl k první půli nový kouč Senka Zdeněk Michálek.

Po přestávce se do toho ale domácí obuli a začali postupně soupeře jasně přehrávat.

Jejich převaha byla přetavena v druhé části hned v pět branek a to ještě mohli hráči Senka další přidat. Přesto nakonec byli fanoušci domácího týmu spokojení, neboť Doubravka porazila Spálené Poříčí vysoko 6:0.

„Především ve druhé půli jsem byl s výkonem týmu velmi spokojen. Hráči ze sebe vydali všechny své síly, což bylo poznat i po zápase, kdy byli všichni unavení. Přístup hráčů k utkání mě tak příjemně potěšil," chválil své svěřence trenér Senka Michálek.

Další divizní celek, plzeňské Dynamo, narazilo v sobotu na Město Touškov.

Petřín sice byl po celý zápas aktivnějším týmem, ale nakonec se musel spokojit jen s remízou 1:1, kterou zachraňoval kapitán Bednář.

„Zápas se nám příliš nevyvedl. Přestože jsme častěji měli balon v držení, tak jsme si kvůli nepřesnostem v kombinaci nedokázali vytvořit žádné vyložené brankové příležitosti," řekl k utkání kouč Dynama Petr Kural.

Dominik Rejthar