„Sledoval jsem oba zápasy s kosovskou Dritou, Plzeň byla lepší,“ uznal Darren Abdilla, kouč maltského Gzira United, před čtvrtečním úvodním zápasem 3. předkola Evropské konferenční ligy s plzeňskou Viktorií. Hraje se v Doosan Areně od 19 hodin, odveta je ve stejném čase o týden později na Maltě.

Co víte o České republice? Máte nějakou zkušenost se zdejším fotbalem?
Byl jsem v Čechách na dovolené, ale to je tak všechno. Zkušenost se zdejším fotbalem nemám a pochybuju, že by tady hrál fotbal někdo z mých svěřenců.

Jsou všichni fotbalisté Gzira úplnými profesionály?Spousta hráčů i členů realizačního týmu dělá fotbal na plný úvazek, jsou profesionálové. Ale máme tady i pár lidí, kteří mají ještě druhé zaměstnání.

Trenér Dušan Fitzel ve službách Viktorie Plzeň, ale čtyři roky vedl také reprezentaci Malty.
Plzeň je pro mě absolutní favorit. Musí na soupeře vlétnout, říká znalec Malty

Bookmakeři jasně věří plzeňské Viktorii (na jejich vítězství je kurz 1,29 – pozn. aut.). Nesvádí to k podcenění ze strany soupeře? Cítíte se jako outsideři?Myslím, že Plzeň přistoupí k utkání s respektem. Zápasy se vyhrávají podle toho, co děláš na hřišti a ne jak se jmenuješ. Domácí jsou velký favorit, ale za podobných okolností jsme šli i do předchozích předkol a ukázal se opak.

Hru plzeňské Viktorie jste určitě studoval, co považujete za její nejsilnější stránku?
Ano, analyzoval jsem oba jejich zápasy v evropském poháru proti Dritě i tři ligové zápasy, které dosud odehráli. Byl jsem ohromen jejich fyzickými vlastnostmi, agresivitou získat míč a diktovat tempo hry, zejména ve středu zálohy.

Plzeň před pěti lety vyhrála v pohárové Evropě doma 2:1 nad AS Řím, v minulosti tady porazila i Atletiko Madrid nebo Neapol. Znáte tyhle výsledky?
Plzeň má bohatou historii, četl jsem o ní. Také v loňském roce odehráli několik prestižních zápasů proti skvělým soupeřům, i když se jim nedařilo.

Sharlon Pace (vpravo), prezident Gziry United, s trofejí na Maltě
Pivo není téma. Boss z Malty prozradil rozpočet Gziry, Plzeň ne(po)zná

Máte od vedení slíbené prémie za postup?Vedení nás v těchto situacích vždy podpoří. Slíbilo nám určitý finanční bonus, který dodá týmu další motivaci.