Ti vpáteční předehrávce 6. kola Gambrinus ligy zvítězili vOlomouci 3:2. Přitom museli více než polovinu utkání hráč o deseti, neboť útočník hostů Marek Bakoš byl ve 43. minutě po druhé žluté kartě vyloučen.

„Výhra má pro nás velkou cenu, jak před Ligou mistrů, tak pro tabulku vlize,“ poznamenal Pavel Vrba. Pro zkrat Marka Bakoše, po kterém byl autor dvou branek hostů poslán předčasně do šaten, pochopení neměl. „Udělal hrubou chybu a nechal se vyloučit. Byly tam idalší situace, kdy mohl jít ven už dříve. Opoločase jsem mu vyčinil. Kfotbalu emoce patří, ale musí se udržet na uzdě,“ pravilVrba.

Jeho olomoucký kolega Zdeněk Psotka chválil úroveň vprvní půli. „Do vyloučení Plzně to byl na naši nadprůměrný fotbal. Hosté byli vúvodu přesnější, donutili nás kchybám a dokázali je potrestat. Ve druhé půli jsme byli lepší my, ale nedali jsme góly. Po vyloučení hosté dobře bránili a do velkých šancí jsme se nedostali,“ uznal domácíkouč.

Podle něj třetí gól, který vstřelil Kolář, nebyl regulérní. „Byl po ofsajdu, vtelevizi jsem to už viděl. Mrzí mě to, stejně jako chyba Aleše Škerleho,“ upozornil Psotka. „Já jsem spornou gólovou situaci ze záznamu neviděl, tak se kní nebudu vyjadřovat,“ dodal na toto téma Vrba.