Jste s blížícím se startem Ligy mistrů více nervózní?
Když jsme se před sedmi lety chystali na první zápas v Lize mistrů, byl jsem asi více nervózní než nyní. Teď už se možná tak neklepu jako poprvé.

To jste byl tenkrát tolik vyklepaný?
Určitě. Když se nám v roce 2011 podařilo postoupit v těžké kvalifikaci přes Trondheim a Kodaň, a když jsme dostali do skupiny Barcelonu a AC Milán, bylo to něco úžasného – nastalo velké těšení a zároveň i velká nervozita.

V roce 2011 v prvním zápase proti Borisovu vedl soupeře trenér Gončarenko, který teď přijede do Plzně s CSKA. Jaký na vás dělá dojem?
Je to podobný typ trenéra jako trenér Baníku Bob Páník – inteligentní, přemýšlivý, má svoji jasnou vizi, jaký chce hrát fotbal. Je to pracovitý trenér, který působil v Ufě, kde měl úspěchy, a proto po něm později sáhlo CSKA Moskva.

Které tři hráče CSKA byste vyzdvihl?
Určitě Mário Fernandes. To je obránce, který má světové parametry. Potom brankář Akinfejev, jeho postavení v klubu v reprezentaci je mimořádné. Třetím je uzdravený výborný ofenzivní hráč Zagojev.

Když jste se před pěti lety loučil s Viktorií zápasem právě s CSKA, napadlo vás, že by se to ještě někdy mohlo opakovat?
Přiznám se, že ne. Možná jsem si připouštěl, že se jednou vrátím do Plzně.