Plzeňský kouč Pavel Vrba respektuje sílu soupeře, ale výprasku od silného italského klubu, který je v italských Alpách na soustředění, se neobává.

„Z toho jsem už vyškolený ze Žiliny, protože jsme i tam hráli s 1.FC Köln či s Borussií Mönchengladbach a vždy jsme hráli vyrovnanou partii. Stejně tak tomu věřím i tentokrát. Podle mého se přední české a slovenské týmy podmínkami jen těžko mohou srovnávat, ale herní kvalitou to není takový propadák. I když teď před zápasem mohu říkat něco a po zápase něco jiného. Momentálně jsem však přesvědčen o tom, že naše mužstvo může hrát vyrovnanou partii i s AS Řím,“ poznamenal trenér Vrba.

„ Musíme však zůstat při zemi. Naši hráči se mohou přesvědčit jak vypadá špičkový fotbal v podání špičkového evropského týmu. Někteří z nich si myslí, že patří do špičkových týmů, tak to budou moci ukázat přímo v takovémto utkání,“ hledá pozitiva na duelu s těžkým soupeřem kouč Západočechů.

Trenér Viktorie předpokládá, že sestava AS Řím bude odpovídat skutečnosti, že soupeř je na začátku přípravy. „Bude to asi podobné, jako když jsme začínali my. Určitě budou chtít vyzkoušet celý kádr, určitě nastoupí všichni hráči, byť třeba jen na poločas.“míní Vrba.

Plzeňský kouč těžké zápasy na soustředění v Rakousku vítá. „Celkově je soustředění zajištěno kvalitními soupeři. Ať už to byl mistr Izraele, nebo třetí tým polské ligy. AS Řím je takový bonbonek, jedno ze špičkových týmů v Evropě a konfrontace s ním může být zajímavá. I když je jasné, že začínají přípravu a bude a jsou ve fázi kondiční přípravy. Přesto to pro nás bude prestižní utkání a já jsem zvědavý, jak bude ta konfrontace vypadat,“ prohlásil trenér Plzně.

Jasno má také o taktice, s kterou Viktorie do zápasu nastoupí. „Budeme hrát stejně tak, jako budeme chtít hrát v lize. Určitě nechceme s Římem někam zalézt a bránit na výsledek 0:0. Naopak. Myslím si, že hráči se v takovýchto zápasech musí přesvědčit, že i s takovými soupeři se dá hrát. Že to není pouze o bránění. Je to i o tom, abychom ukázali Římu, že i Plzeň umí útočit,“ dodává Pavel Vrba.