Rozzuřilo nejen fanoušky ze sparťanského táboru, ale ty Plzeňské. Viktoriáni měli Pavla Vrbu za svého, s jejich milovaným klubem získal tři mistrovské tituly a po každém z nich dovedl tým do Ligy mistrů. Jenže teď se stal koučem nenáviděné Sparty Praha. Na jeho krok reagovali fotbaloví příznivci nejen ve fanouškovské skupině Viktorie Plzeň na Facebooku.

„Vrba jde do Sparty. Bože můj Vrbo!!!,“ šokovalo Martina Nováka.

Další fanoušci psali dokonce o tvrdém direktu nebo kroku, který je přes čáru.

„Jsou věci, které se prostě nedělají. A tohle je přesně ta situace. Tímhle krokem se Vrba vymazal z plzeňské historie,“ má jasno jeden z nejznámějších fanoušků tvrdého jádra Roman Bakala a ke svému příspěvku přidal koláž Vrby s popiskem „Jmenuji se Jidáš. Jdu za Třicet Sparťanských.“

NAPOSLEDY SPOLU Trenér Pavel Vrba, majitel klubu Tomáš Paclík a generální manažer Adolf Šádek na tiskové konferenci před sezonou 2019/2020.
Šádek k Vrbovi ve Spartě: Strom tady pořád stojí

Příznivci Viktorie sedmapadesátiletému kouči vyčítají, že se nechal zlákat finanční nabídkou. „Peníze jsou silnější než historie,“ zlobil se František Dimarelis.

Objevily se i narážky, že Pavel Vrba už není úspěšným trenérem, jakým býval. „Jsem na něj zvědavý. V Plzni uvadl, v Bulharsku ze suveréna udělal dvojku a na Spartě? Teď je konkurent, tak mu fandit nebudu,“ napsal Václav Janda.

Velkou diskuzi a hádku vyvolala výzva ke spálení vrby bílé, která stojí v plzeňských Chvojkových lomech v Plzni na Slovanech a byla věnovaná Pavlu Vrbovi jako památka na léta strávená s FC Viktoria Plzeň po jeho odchodu k české reprezentaci. „Tohle můžeme na Slovanech spálit,“ napsal Marek Novotný a komentář doprovodil fotografií stromu.

„Ten kdo chce strom spálit není fanouškem Plzně a zapomněl, co Pavel Vrba s Plzní dokázal,“ kontroval Patrik Živný.

Vrbova volba se ale přece jen dočkala pochopení aspoň u části fanoušků Viktorie. Podle nich v Plzni zanechal spoustu práce a úspěchů. „Vy byste zůstali bez práce a příjmů, kdyby vás vyhodili z práce? Prostě dostal nabídku, tak šel,“ oponoval zlostným reakcím Vladimír Müller.