Plzeň sebrala body týmu, který do sobotní výhry Teplic v Příbrami vedl ligu a v zápase proti Viktorii plánoval návrat na první příčku tabulky. Narazil však na kvalitní a dobře připravený tým.

„Soupeř byl rychlejší a hrál přesnější fotbal. V závěru jsme posílili ofenzivu, jenže nám to nepomohlo. Porážka pro nás znamená, abychom se nad ní zamysleli. Přišli jsme o vedení v tabulce a přesvědčili se, co nám ještě chybí k tomu, abychom hráli déle na špici,“ uvedl po utkání trenér Jablonce František Komňacký.

Plzeň dokázala vyhrát na severu Čech navzdory tomu, že od 56. minuty hrála oslabena o vyloučeného Rajtorala, střelce jediného gólu.

„Po vyloučení Rajtorala byla pro nás situace velmi komplikovaná, Jablonec měl místy až drtivou převahu. Naštěstí jsme to ale zvládli takticky a podržel nás také brankář Daněk, který fantasticky vytáhl střelu Čížka do šibenice. Na druhé straně jsme mohli výhru pojistit po dvou brejcích Jiráčka,“ uvedl trenér Viktorie Plzeň Pavel Vrba.

Kouč Viktorie pochválil za výkon v pondělní dohrávce celý tým. „Jsem spokojený s bojovností všech hráčů i kvalitou hry do šedesáté minuty. Hráči v zápase odvedli maximum toho, co odvést mohli,“ zdůraznil plzeňský trenér.

I přes pochvalu celému týmu se sluší vyzdvihnout výkony čtyř fotbalistů Viktorie.

Obránce David Limberský odehrál jeden ze svých nejlepších zápasů v dresu Plzně a z trávníku doslova vymazal největší ofenzivní hrozbu Jablonce, krajního záložníka Haurdiče. Jan Rezek trápil soupeře neustálým pohybem, perfektním krytím míče a svůj výkon korunoval ideální finální přihrávkou na rozhodující gol. K výhře Plzně v televizním zápase po dlouhých třiceti letech přispěly i milimetrové přihrávky Pavla Horvátha a skvělé zákroky gólmana Michala Daňka.

„Těší mne, že jsme v ničem nezaostávali za mužstvem, které do tohoto kola vedlo ligu. Plzeň ukazuje, že má zkušené mužstvo, s kterým je nutné počítat,“ dodal Vrba.