Místní Trafo přivítá dnes odpoledne trenéra Pavla Vrbu z Viktorie Plzeň. Kouč lídra Gambrinus ligy povede od 17 hodin právě v Hadačce, jejíž fotbalisté hrají IV. třídu v okrese Plzeň–sever, jeden trénink.

Jedná se o speciální trénink v rámci projektu „Kopeme za fotbal…“, který připravuje Gambrinus ve spolupráci se STES a kluby. „Dostal jsem nabídku z Hadačky, jestli bych tam nešel trénovat,“ směje se. „Ne, teď vážně, je to v rámci akce s pivovarem Gambrinus a jedná se o tým, který hraje na okresu čtvrtou třídu, a jak jsem se díval na tabulku, jsou šestí. Doufám jen, že hráči přijdou na trénink a nebudu muset rozdávat pokuty za špatnou docházku,“ žertuje Vrba.

Na čtvrteční trénink do Hadačky by měli s trenérem dorazit i dva hráči prvoligového kádru FC Viktorie. „Vezmu s sebou Michala Ďuriše a Michala Krmenčíka. Doufám, že to bude pro místní, stejně tak jako pro nás, zpestření.“ Mohou se tedy hráči Trafa těšit na náročný trénink? „Spíše připravím tréninkovou jednotku, která je bude bavit, která pro ně bude zajímavá. Určitě to nebude o tom, že bychom chtěli dělat nějaké velké technické či taktické věci. Chci, aby je trénink bavil.“ Pro plzeňského kouče to bude v tomto případě, kdy mužstvo hraje okresní soutěž, premiéra. „Bude to poprvé, co budu trénovat tým v takovéto soutěži. Věřím, že to bude zážitek, a pokud se tam sejde alespoň čtrnáct hráčů, pak doufám, že i ten trénink bude mít nějakou kvalitu.“

Trafo Hadačka vyhrálo tuto cenu v projektu Kopeme za fotbal.

V dalším týdnu čekají na hráče prvního týmu tabulky Gambrinus ligy rovněž v některých dnech dva tréninky. „Už to ale budeme více ladit na mistrovské utkání s Ústím nad Labem, které hrajeme v neděli.“ Uprostřed týdne ještě sehrají viktoriáni přípravné utkání s divizním týmem Kolovče.