Trenér Pavel Vrba byl s výsledkem losu čtvrtfinále Ondrášovky Cupu spokojen. „Určitě jsem si nepřál Slavii. S ohledem na její umístění v lize bude pro ni pohár prioritou. Příbram považuji za hratelného soupeře,“ komentoval výsledek čtvrtfinálového losování kouč Viktorie.

Jeho tým by mohl nastoupit do pohárových duelů proti Příbrami s velkou motivací. Podzimní ligový zápas na hřišti Středočechů totiž Plzni nevyšel, prohrála 0:1 po špatném výkonu. Soupeři tak má co oplácet.

„Příbram v ligovém utkání ukázala svoji sílu. Rozhodně je to ale soupeř, se kterým se dá hrát,“ míní trenér Vrba.

A jaké jsou podle něj šance Viktorie na postup mezi čtyři nejlepší mužstva Ondrášovky Cupu? „Oba týmy budou chtít postoupit, budou to zajímavé zápasy. Věřím ale svému týmu, že postoupí dále,“ přeje si trenér Viktorie.

Také kapitán Plzně Pavel Horváth čtvrtfinálový los vítá. „Mohlo to být horší. Určitě jsem rád, že nemusíme daleko cestovat za soupeřem. V tom vidím výhodu, neboť program na jaře bude náročný,“ zdůrazňuje Horváth.

A jak vidí postupové šance šance Viktorie? „Pro všechny čtvrtfinalisty je to cesta do pohárové Evropy. Už tam není žádný vyložený outsider, ale my jsme se na podzim mohli přesvědčit, že se dá hrát s každým. Věřím v postup,“ uvedl Pavel Horváth.

Pikantní příchuť bude mít čtvrtfinále pro brankáře Viktorie Lukáše Krbečka, který hostuje v Příbrami. „Určitě se těším. Aspoň se opět podívám domů,“ směje se gólman, který měl radost z toho, že za soupeřem nebude muset daleko cestovat. „Nepřál jsem si Olomouc, do Plzně je to blízko. Viktorka je favoritem, ale když se nám podaří zopakovat výkon z podzimního duelu v lize, vidím šance otevřené,“ je optimistou Lukáš Krbeček .

První utkání se hraje 31. března v Plzni, odveta je potom naplánována na 7. dubna.

V dalších utkání čtvrtfinále Ondrášovky Cupu se utkají dvojice: Slavia - Sparta, Teplice - Jablonec a Liberec – Olomouc.