„Po výkonu v Ostravě jsme zůstali dlužni nejen fanouškům, ale i sami sobě. Chtěli jsme mít po třech kolech trochu více bodů než jsme získali,“ říká trenér Viktorie Pavel Vrba.

„Zatímco doma jsme si nad Teplicemi zasloužili vyhrát, v Ostravě jsme předvedli takový výkon, za který jsme si naopak body nezasloužili. Teď musíme udělat všechno proto, abychom bodovali s Libercem,“ je si vědom plzeňský kouč.

Liberec v čele s nejlepším kanonýrem loňské ligy Keričem považuje trenér Vrba za zkušený tým, který do suterénu tabulky rozhodně nepatří. „Začátek ligy jim nevyšel, ale já si to vysvětluji tím, že se spíše soustředili na pohárové zápasy, které pro ně byli důležitější,“ vysvětluje si současné předposlední místo Severočechů trenér Vrba.

Liberec si další ztráty v lize nemůže dovolit. Jenže vyhrát chce i Plzeň.

„Pro Liberec by porážka v Plzni byla problém, ale vyhrát chceme i my. Zápas bude mít proto náboj a dá se očekávat i kvalitní fotbal. My chceme předvést stejný výkon jako na Slovácku nebo doma proti Teplicím. A udělat radost svým fanouškům,“ slibuje trenér Viktorie.

Kádr Viktorie je kompletní, všichni hráči jsou k dispozici. I když mužstvo trenéra v minulém kole v utkání proti Ostravě zklamalo, kouč Viktorie neplánuje velké změny.

„K menším korekcím může dojít, ale já nejsem typem trenéra, který by dělal rošády po jednom nepovedeném utkání,“ ubezpečuje kouč.

Jedna nová tvář se ale přece jen dresu Viktorie Plzeň oproti zápasu v Ostravě může objevit. Viktoria získala v týdnu na hostování stopera Davida Bystroně, českého obránce bulharského mistra Levski Sofia, který se už včera zapojil v Plzni do tréninku.

„Jestli nastoupí, bude záležet na tom, jak se bude po dlouhém cestování cítit. Do osmnáctičlenného kádru pro utkání s Libercem ho ale zařadím,“ dodává trenér Vrba.