Nejen hráči na trávníku, ale i kouč Pavel Vrba na střídačce Viktorie Plzeň si musel ve středu v mnichovské Allianz Areně vytrpět své.

V každém případě námětů k přemýšlení má kouč Plzně spousty. Zajímavé jsou však i jeho postřehy těsně po utkání.

O rozdílu mezi týmy

Ukázalo se, že mezi námi a Bayernem je obrovský rozdíl. Taková je realita, která byla na hřišti vidět. Na ofenzivní hráče Bayernu jsme nestačili a to rozhodlo zápas.

O výsledku

Těžko říci, jestli je výsledek z naší strany bolestivý nebo přijatelný. V každém případě odpovídá tomu, co se na trávníku dělo. Bayern jednoznačně vyhrál a my jsme se pouze snažili. A to na něj nestačilo.

O Kolářovi v útoku

Chtěli jsme tím hlavně zesílit střed hřiště a také jsme v něm chtěli být pevnější. Vysunuli jsme do zálohy Vencu Procházku a zároveň využili i obou stoperů Čišovského a Hubníka. Nemyslím si ale, že toto rozestavení bylo příčinou toho, že jsme v Mnichově prohráli 0:5. Zápas rozhodly individuality a ty byly výrazně na straně Bayernu.

O defenzivě

Byli jsme v ní špatní, někteří hráči se nechali obcházet na metru. Ale znovu se vracím k tomu, co jsem říkal na začátku. Herní kvalita a sebevědomí hráčů Bayernu je takové, že oni si dovolí i na malém prostoru obejít soupeře. A my jsme na ofenzivní hráče Bayernu prostě nestačili.

O návratu Limberského

O tom, že nakonec nastoupí, se rozhodlo až v den zápasu, ale už den předtím jsme o tom debatovali. Přemýšleli jsme, zda jít do rizika, že se mu obnoví zranění. David nakonec rozhodl sám, protože říkal, že se cítí naprosto v pořádku. Rozhodnutí pak bylo na mně. Šel jsem možná proti tomu, že se někteří tohoto kroku báli. Jsem rád, že David odehrál sedmdesát minut a nezranil se. Těší mne, že je již připraven na další zápasy podzimní části soutěže. Ukázalo se i v utkání na Bayernu, že je hráčem, kterého v mužstvu hodně potřebujeme.

O rychlosti

Rychlost stejně jako individuální technika jednotlivců, to všechno bylo jednoznačně na straně Bayernu, my se nemáme na co vymlouvat. Pokud to bude někdo hledat v něčem jiném, já budu tvrdit, že to je v tomhle. Ano, jsme pomalejší, jsme na tom technicky hůře než Bayern.

O střelbě

V tomto ohledu se vlastně opakoval zápas, který jsme odehráli v Lize mistrů před dvěma lety v Barceloně, kdy se nám také nepodařilo ani jednou vystřelit na branku soupeře. A teď se nám to nepovedlo ani v Mnichově.

O Kozáčikovi

Byl jednoznačně naším nejlepším hráčem, mužstvo podržel. Nebýt jeho výkonu, výsledek by pro nás mohl být ještě daleko krutější.