Ve stejném klubu se vydal i na trenérskou dráhu, vedl ligový dorost i třetiligovou juniorku. Potom trénoval ve stejné soutěži karlovarské Buldoky a nyní je už několik sezon v Sokolově.

S juniorkou Baníku slavil letos návrat do divize a na jaře současně převzal společně se sportovním ředitelem Vítězslavem Hejretem druholigový A tým. Od letošního léta je hlavním koučem Baníku.

„Beru to jako velký posun v trenérské kariéře, druhou ligu jsem zatím jako hlavní kouč netrénoval. Je to pro mne velká motivace do další práce,“ říká Stanislav Purkart, který na začátku září oslaví čtyřicáté narozeniny.

Minulý týden absolvoval sokolovský Baník kondiční soustředění v Žinkovech u Nepomuka. V místech, které Stanislav Purkart jako hráč důvěrně zná, protože sem Viktoria často jezdila.

„Znám to tu opravdu velmi dobře, a proto jsme se takérozhodli, že soustředění absolvujeme právě v Žinkovech. Předchozí trenéři Baníku ho naplánovali v okolí Náchoda a to je zbytečně daleko,“ míní kouč Sokolova. Za asistenta si vybral bývalého spoluhráče z Viktorie Michala Drahoráda, který žije v Mariánských Lázních.

„Vedení klubu chtělo někoho z Karlovarského kraje, a tak nás napadl Michal. Dobře se známe z Viktorky, je to bezproblémový kluk a u hráčů má respekt, kromě Viktorie hrál i za Slavii,“ říká kouč na adresu asistenta.

S Baníkem by se chtěli oba pohybovat v horní polovině tabulky. „Čím výše, tím lépe. A také chceme zlobit favority,“ dodává trenér Purkart.