Fotbalový kouč Petr Nykles, který působil⋌ od zimy 2009 na lavičce Bolevce, vede druhý půlrok Sokol Lhota v I. B třídě.

A zatím se jedná o úspěšné angažmá. Mužstvo pod vedením charismatického trenéra šlape jako hodinky, po pěti duelech soutěže nasbíralo třináct bodů. Mužstvo z obce ležící jihozápadně od Plzně drží druhou příčku, o bod víc má pouze Kaznějov.

„V létě jsme posílili kádr, v mužstvu je zdravá konkurence. Výsledkově se nám daří, cílem je pro nás postup. Tomu podřídíme všechno," vyhlašuje odvážně Nykles.

Po odchodu z Bolevce zakotvil ve Slovanu Spoje, který se bije v městském přeboru. „S nabídkou jsem dlouho váhal, protože Slovan mi přirostl k srdci. Byla tam skvělá parta, mužstvo šlapalo. Neodcházelo se mi lehce," prozrazuje lodivod, který působil v klubu už po absolvování povinné vojenské služby v devadesátých letech.

Jak ale sám přiznává, vidina kvalitnější soutěže sehrála při rozhodování určující roli. „Angažmá ve Lhotě beru jako velkou výzvu, je fajn trénovat ambiciózní celek ve vyšší soutěži," glosuje Nykles.

Když jej nesvazují trenérské či pracovní povinnosti, rád zajde na Prokopávku, kde hraje své zápasy SSC Bolevec. „Kluci začali výborně, i když v některých případech si vybrali smůlu. Zatím mě mile překvapují," říká.

„Podobně si vede i Horní Bříza, kterou jsem tipoval spíš na sestup, a ona čeří vody v horních patrech tabulky. Soutěž je ale vyrovnaná, každý může porazit každého," míní Petr Nykles.

Martin Šiška