Fotbalisté Bolevce podlehli v souboji 29. kola krajského přeboru Chrástu 0:1 po pokutových kopech a dál zůstávají v ohroženém pásmu.

„Porážka v penaltách mrzí, ale škoda i průběhu zápasu," hlesl kouč Bolevce Petr Nykles. Plzeňský celek na svého soupeře vlétl jako uragán a několikrát visel ve vzduchu vítězný gól. „Musím kluky pochválit, všichni makali na sto procent," byl spokojený kouč plzeňského celku.

Hrálo se nahoru dolů, ale domácí tlačila bota v koncovce. „Kadeřábek střílel dvakrát z malého vápna, v 80. minutě běžel Kohout sám na branku, a trefil tyč, to byly obrovské šance," mrzelo Nyklese.

Výhru na stranu Chrástu mohl strhnout kanonýr Roubal, ale ze značky pokutového kopu Klečku nepřelstil. V penaltové loterii pak vydoloval favorit bonusový bod. „Porážka bolí, protože tři body by nás definitivě zachránily od přímého sestupu," smutnil kouč. V posledním kole tak čeká Plzeňany zápas roku v Chotíkově.

„Soupeř také lepí sestavu, věřím, že zopakujeme sobotní výkon a že neodjedeme s prázdnou," přeje si Nykles. Trenérovi ale podobně jako v celém ročníku dělají vrásky na čele absence fotbalistů. „Každý zápas musíme improvizovat, chybí nám vždy tři čtyři fotbalisté. Pozitivní ale je, že se nám uzdravují tahouni Zelenka, Bublík nebo Šiml, doufám, že tito protřelí borci pozvednou náš prapor," uzavírá bolevecký lodivod.

Martin Šiška