Ani teplé dny, lákající spíše ke koupání, však nezabránily trenéru Lavičkovi, aby prožil s manželkou a oběma dcerami nejkrásnější svátky v roce v duchu českých tradic.

„Na štědrovečerním stole nechyběl bramborový salát, ryba, plzeňské pivo a cukroví. K tomu jsme si trochu nostalgicky pouštěli české koledy a české pohádky,“ svěřil se pro Deník ze sluncem rozpáleného Sydney trenér Vítězslav Lavička.

„Jelikož Australané slaví Vánoce až pětadvacátého a šestadvacátého prosince, vyrazili jsme do města nasát jejich vánoční atmosféru. I když pro nás Evropany je to trochu zvláštní, léto je nyní v Austrálii v plném proudu. Využili jsme pozvání na grilování na známou místní pláž Bondi Beach,“ vypráví trenér Sydney FC.

Nejvyšší australská fotbalová soutěž, A – league, má ale nabitý program i v době kolem Vánoc. Den před Štědrým dnem nastoupili Lavičkovi svěřenci doma proti Melbourne Heart. Radost mu ale neudělali, podlehli 0:1 a propadli se na dno tabulky.

Sydney FC neprožívá dobrou sezonu, po skvělém úspěchu v minulém ročníku odešlo z kádru pět opor včetně Slováka Kisela a v prvních deseti utkáních tým nevyhrál. Vítězslav Lavička má ale stále důvěru vedení klubu, v australském fotbale přece jen panují jiné poměry než v Čechách. „V Česku bych už asi byl na dovolené,“ připustil Lavička, který s týmem trénoval i na Štědrý den, další dva dny mělo mužstvo volno. „V pondělí 27. prosince už opět trénujeme a v úterý odlétáme do Adelaide na další ligový zápas, třetího ledna hrajeme v Newcastlu,“ vypočítává kouč nejbližší program.

Na silvestra pozvali Lavičkovi české známé. „Moc se všichni těšíme na půlnoční velkolepý ohňostroj na Harbour Bridge (známý most v Sydney, pozn. red.), který tady sledují desetitisíce lidí. My si tu parádu vychutnáme z oken našeho bytu,“ říká.

„Rád bych pozdravil čtenáře Deníku a popřál jim vše dobré do nového roku,“ vzkazuje ze Sydney trenér Vítězslav Lavička.