Ano. Fanoušky fotbalové Viktorie Plzeň čeká v neděli v Doosan Areně další fotbalový svátek.

Do Plzně přijede ambiciózní tým Teplic, v tabulce čtvrtý, který v minulém kole v lize rozstřílel 4:0 Slovácko a stejným výsledkem vyhrál i pohárový duel v Domažlicích.

„Dvakrát za sebou jsme dali čtyři góly, takže jsem na naši konfrontaci s Plzní zvědavý. Musíme být pozorní v obraně a proměňovat šance," říká kouč Teplic Zdeněk Ščasný.

Jenže jeho tým čeká v Plzni lídr ligy, který ve čtyřech domácích zápasech neztratil ani bod a má skóre 11:2.

Diváci v Doosan Areně se mají na co těšit, budou svědky velké fotbalové bitvy. Navíc oba týmy preferují ofenzivu.

Velké útočné síly soupeře si je vědom i trenér Viktorie Miroslav Koubek.

„Teplice mají jednu z největších ofenziv v lize, a to díky kvalitním zahraniční hráčům," říká trenér Viktorie Miroslav Koubek

Litsingi, Nivaldo, Mahmutovič, Kapolongo.

To je čtveřice, od které hrozí velké nebezpečí. „Jsou všichni silovější, atletičtější a rychlejší. Na to se musíme pečlivě připravit. Myslím ale, že jsme schopni to zvládnout," věří trenér Viktorie.

Strach jde ale i z ofenzivy Viktorie. Mužstvo nabité reprezentanty nastřílelo v devíti kolech jednadvacet branek, nejvíce v první lize.

„Je pravda, že Plzeň má fantastickou ofenzivu. Nečeká nás nic lehkého," je si vědom teplický zadák Tomáš Vondrášek, kterého na pravé straně obrany čekají souboje s Václavem Pilařem, který se v Plzni po návratu z bundesligy dostal do výborné formy.

Viktoria ale neponechává nic náhodě a dál ofenzivu posiluje. V týdnu získala zkušeného útočníka Jana Holendu.

Devětadvacetiletý forvard dříve působil ve Spartě, získal titul v Libercem a téměř pět let sbíral zkušenosti v prestižní ruské Premiere League.

Není vyloučeno, že se Holenda představí plzeňským divákům už zítra. Od léta, kdy ukončil působení v Tomsku, se připravuje individuálně, ale je ve skvělé kondici. Svědčí o tom i výborné výsledky zátěžových testů, kterým se v Plzni podrobil.

„Věděl jsem, že se může kdykoliv ozvat můj nový zaměstnavatel a trénoval jsem ještě víc, než kdybych byl členem klubu. Nechtěl jsem někam přijít a vypadat jako amatér," svěřil se Holenda.

O zápas Teplicemi je velký zájem, návštěva nejspíš opět přesáhne hranici deseti tisíc diváků. Včera kolem poledne bylo rozebráno už 9750 lístků!