Po dvou podzimních kolech Fincentrum krajského přeboru skončil. „Odvolali mě s tím, že nemůžou vyměnit celé mužstvo,“ konstatoval Luděk Kopřiva. Doubravka remizovala dvakrát po sobě v plzeňských derby na SK ZČE a doma s Rapidem, ale oba zápasy potom prohrála na penalty.

Kouč Kopřiva některé borce kritizoval za přístup a nasazení a je veřejným tajemstvím, že pár jedinců jeho náročnost nebralo. „Je to pro mě teď velké zklamání, měl jsem skončit už po sestupu z divize, ale byl jsem ujišťován, že dostanu prostor k perspektivní práci. Nakonec jsem skončil po dvou kolech.“

Už dnes v Horní Bříze doubravecké mužstvo povede v roli hrajícího trenéra zkušený hráč Pavel Vaigl. Letos šestatřicetiletý exligový záložník zahájil letošní sezonu v dresu Chrástu, kde se v loňském ročníku podílel na vítězství v přeboru.

„Vaigl byl u nás na hostování, ale je to kmenový hráč Doubravky a my se snažili jim nyní vyhovět. Vidí to jako řešení stávající nedobré situace a my to pochopili,“ vysvětlil chrástecký prezident Luděk Vokoun. Nejvyšší krajská soutěž má dalšího hrajícího trenéra.