„Začali jsme dobře. Do třicáté minuty jsme hráli to, co jsme chtěli. Dobře jsme kombinovali, měli jsme odražené balony, dali jsme gól. Boleslav jsme do ničeho nepustili. Vyrovnávací gól nás pak trochu srazil dolů,“ uznal Jan Kopic mezi novináři.

„Potom už se hrálo nahoru dolů, šance byly na obou stranách. Pro diváka asi dobré utkání, vítězství se mohlo přiklonit na obě strany,“ doplnil Kopic.

Souhlasíte s tím, že vám vyšla první půle, zatímco pak převzala otěže Boleslav?

Je to tak. Ve středu pole měli víc odražených balonů, Matějovský se dostal do hry, z toho těžil i Komličenko v útoku. To se pak těžko brání.

Jako první jste se ale trefil vy. Co byste jste řekl k úvodní brance zápasu?

Kovi (Kovařík) to dával krásně na Hořku (Hořava), ale gólman to perfektně vyrazil. Já už jsem to měl lehké, stál jsem na správném místě.

Co to, že vaši pohodu ovlivnil inkasovaný gól na začátku druhé půle?

Celkově to Boleslav dostalo do hry. Ale my jsme za minutu mohli znovu vést, Kovi (Kovařík) měl šanci na malém vápně. Ale bohužel… Mohli jsme mít zápas zpátky pod kontrolou. Ale tak to někdy je. My jsme měli šance i potom. Dneska tam byla z naší strany spousta střel z vápna, ale hodně zblokovaných, nic čistého.

Nakolik je ta ztráta nepříjemná s ohledem na stíhání vedoucí Slavie?

Asi velká. Nás teď čeká těžký los. Máme doma Baník, pak přijede Slavia. Tři body z Boleslavi jsme potřebovali, měli jsme k nim našlápnuto. Co víc si přát, vést tady 1:0… Ale prohospodařili jsme to.

Jaký je váš názor na penaltu v závěru zápasu?

Klíma tam byl dřív, vystřelil, ale Hrušoun to vyrazil. Pak tam byla srážka… Nevím jak je to v pravidlech, bylo tady video, takže asi správná.

Zvlášť po přestávce byl zápas hodně emotivní…Takhle to v Boleslavi bývá, ale není to nic, co by přesahovalo přijatelnou mez. (zs, mk)