Jenže záložník Viktorie Plzeň, který odehrál v českém reprezentačním dresu celý zápas, ví, že i takhle jasná šance se dá spálit. „Gólman vyrazil míč před moje nohy. Soustředil jsem se, abych trefil branku, protože jsem střílel slabší levačkou. Naštěstí jsem dal góla,“ říká reprezentant Jan Kopic.

Zítra hrajete v Plzni proti San Marinu. Jak se těšíte na zápas v Doosan Areně?
Těším se více, než kdybychom hráli na jiném stadionu. Je pro mě trochu zpestření hrát před plzeňskými fanoušky.

Očekáváte, že přijde více diváků než v Ázerbájdžánu?
Netuším, kolik může přijít lidí. Ale v Plzni jich chodí na fotbal docela dost. Takže doufám, že přijdou i na San Marino a budou fandit jako vždycky. Věřím, že nepřijdou jen diváci z Plzně a blízkého okolí, ale že dorazí lidi i z ostatních měst.

Kvalifikace už je rozhodnutá, s čím tedy půjdete do duelu proti San Marinu?
Tak rozhodnutá je, ale hraje se o body do koeficientu. Chceme vyhrát a vstřelit hodně gólů, aby se zápas lidem líbil. Byl bych rád, pokud bychom na začátku dali dva tři góly, abychom výsledek nehonili v posledních minutách.

V březnu reprezentace porazila San Marino 6:0…
Přirovnal bych to k zápasům domácího poháru, když hrajeme proti týmům z třetí ligy. Respekt k soupeři máme, ale víme, že takový zápas bychom měli zvládnout.

Jaká je v týmu nálada?
V Ázerbájdžánu jsme vyhráli a předvedli docela dobrý výkon, což by nám mělo pomoct. Samozřejmě kvalifikace nedopadla podle našeho přání, a proto budeme chtít poslední utkání zvládnout a připravit se na další kvalifikační období.

Viktoria Plzeň hrála souběžně MOL Cup s Opavou. Kdy jste se dozvěděl výsledek 4:1?
Před zápasem jsme si s kluky popřáli štěstí. Po utkání jsem se dozvěděl, že vyhráli 4:1. Takže jsem byl rád za nás i za ně.