Dvacet soutěžních zápasů v nejvyšší krajské soutěži neodcházeli ze zeleného trávníku s jiným než tříbodovým ziskem. Ve víkendovém domácím duelu 22. kola ale rekordní série skončila. Fotbalisté Tachova remizovali s Vejprnicemi 2:2. I přes první ztrátu ale svěřenci trenéra Martina Knakala byli spokojenější než soupeř. Uspěli totiž na penalty a vybojovali dva body.

Tachov – Vejprnice 2:2

„Dost možná překvapivá, ale zasloužená remíza. Kluci celý zápas odmakali, nevypustili jediný souboj. Samozřejmě, domácí byli mnohem lepší, ale my jsme předvedli výkon na hranici možností a odvezli si cenný bod,“ byl spokojený kouč vejprnické Slavie Jiří Šámal.

PK: 4:3. Poločas: 0:1. Branky: 53. Bydžovský, 75. Knakal (PK) – 30. R. Křen, 90. Kolář. Rozhodčí: Bogdan. ŽK: 3:4. Diváci: 180.

Tachov: Houdek – Bydžovský, Šácha, Knakal, Habart, Skopový (85. Kořínek), Kořínek, Burda, Tušl, Čížek (82. Landrgott), Folejtar. Trenér: Martin Knakal.

Vejprnice: Faltus – Puhlovský, R. Křen, Havránek, Rauch, Ženíšek, Kolář, Svoboda (82. Bárta), Kristl (80. Kýček), Paul, Lhotka. Trenér: Jiří Šámal.

Stříbro – Luby 5:0

„Domácí hráli velmi dobře, dost mě překvapili a zaslouženě zvítězili. My se naopak potácíme v krizi. Uvidíme, jakým směrem se to bude vyvíjet dál,“ uvedl kouč poražených Lubů Vladislav Smolík.

Poločas: 2:0. Branky: 34. a 54. Lanfranchi, 23. Voráč vlastní, 48. Kohut, 86. Bůžek. Rozhodčí: Lhoták. ŽK: 1:1. Diváci: 120.

Stříbro: Dostál – Hřebík, Korynta, Demjan (84. Pleško), Tůma, Šmídl (58. Bůžek), Mráček, Lanfranchi, Kohut (64. Mikulovský), Dyk (71. Eliáš), Pavlas. Trenéři: Lukáš Pleško, Jakub Eliáš.

Luby: Kalaš – Voráč (71. Rückl), Sýkora, Křížek (76. Skýpala), Vejskal (46. Rašek), Mańas, Šůs, Čipera, Cole, Koželuh (16. Pivoňka), Švec. Trenér: Vladislav Smolík.

Smíchov Plzeň - Slovan Plzeň
Slovan zdolal Smíchov a navýšil náskok

Nýrsko – Holýšov 2:2

„Utkání dvou rozdílných poločasů. V tom prvním byli lepší domácí, v tom druhém zase my. Vzhledem k průběhu zápasu je dělba bodu spravedlivá. Na penalty jsme pak byli šťastnější my,“ zhodnotil nerozhodnou partii v Nýrsku holýšovský trenér Štěpán Hirschl.

PK: 3:4. Poločas: 1:0. Branky: 39. z penalty a 48. T. György – 63. Valachovič, 87. Černohorský z penalty. Rozhodčí: Maroušek. ŽK: 2:1. Diváci: 150.

Nýrsko: Moravec – Kopřiva (81. Kolář), T. György (65. Výtisk), K. Kalivoda ml., Antonovics, Rubáš (71. Valenta), Lužný, Brož, Kotlan, Šnour, Bastl. (78. Vávra) Trenér: Karel Kalivoda st.

Holýšov: Horáček – Zavadil, Trhlík, Baxa (46. Kraus), Kaas, Černohorský, Sušánka (88. Nemček), Valachovič, Staněk, Vnouček, Jeniš. Trenér: Štěpán Hirschl.

Lhota – Rapid Plzeň 1:2

„Domácí hráči rozhodně nebyli horší než my, ale v závěru, kdy potřebovali vstřelit vyrovnávací gól, se soustředili spíš na jiné věci než fotbal, a to si myslím, že tento vyhrocený zápas rozhodlo. My jsme po sérii špatných výsledků šťastní za tři body,“ řekl trenér Rapidu Jaromír Mysliveček.

Poločas: 0:1. Branky: 85. Tarhaj vl. – 10. Tarhaj, 72. Harmady. Rozhodčí: Havránek. ŽK: 5:2. ČK: 83. Šroubek (L). Diváci: 70.

Lhota: Böhm – Záhrobský, D. Křížek, M. Křížek, Černý, Horník (74. Paul), Pavel Nový (L), Šroubek, Langer (65. Salák), Kotrnoch Fürbacher), Varga. Trenéři: Eduard Kubata a Josef Humeník ml.

Rapid Plzeň: Beke – Šindelář, Pavel Nový (R), Davídek (68. Janoch), Kleckner, Čupalka, Harmady, Matějka (74. Hajšman), Gesl (90. Pour), Keckstein, Tarhaj (90. Filipčík). Trenér: Jaromír Mysliveček.

Domažlice překvapivě prohrály v Ústí nad Orlicí

Mýto – Chotíkov 0:1

„První poločas byl z naší strany dobrý, dali jsme krásný gól po výborné akce Davida Míky a zakončení Končala. Ve druhé půle jsme si již vítězství i přes pár závarů domácích pohlídali,“ okomentoval utkání trenér Chotíkova Petr Nykles.

„Černou kaňkou ale zůstává zranění brankáře Bejdáka, který si po srážce se spoluhráčem zlomil lícní kost,“ dodal kouč Nykles.

Poločas: 0:1. Branka: 8. Končal. Rozhodčí: Bureš. ŽK: 1:1. Diváci: 205.

Mýto: Vild – Hackr (70. Ulrich), Abrt, Brož, Štych, Veverka, Lupáč (80. Šmíd), Bejček, Rieger, Světlík (85. Krátký), Konopásek. Trenér: Zbyněk Drozda.

Chotíkov: Bejdák (57. Kadlec) – Forman, Končal, Kluska, Kučera, D. Míka, Pechler, Rozboud (83. Fakan), Vlk, Zajíček (89. Schleis), M. Míka. Trenér: Petr Nykles.

Domažlice B – Rokycany 1:0

„Vyrovnaný zápas, který rozhodla naše jediná branka z kraje druhé půle, kdy se po závaru trefil Kadlec. Poté nás hosté trošku zatlačili, ale bez gólového úspěchu. Závěr byl trošku vyhrocený, ale na výsledku se už nic nezměnilo. Jsem šťastný, že jsme zápas dovedli do vítězného konce,“ shrnul šlágr kola trenér domažlického béčka Martin Steinbrücker.

Poločas: 0:0. Branka: 64. Kadlec. Rozhodčí: Koura. ŽK: 5:3. ČK: 90. J. Korelus (D). Diváci: 110.

Domažlice B: Brych – T. Korelus, Lucák (90. Ngyuen), Kadlec (82. Kalný), Teršl, J. Korelus, O. Černý (34. Sova), Kubr, Hojda, Pavlíček, Vlček. Trenér: Martin Steinbrücker.

FC Rokycany: Jevčák, Klír, L. Aubrecht, Hereit, M. Černý, Procházka, Vaščák, Ječmen (70. Filipec), Debellis, Ineman (80. Kopečný), Vileta. Trenér: Robert Vágner.

Půlmaraton Plzeňského kraje
Krajský půlmaraton ovládl opět Eisner

Sušice – Žihle 2:3

„Hráli jsme ze zabezpečené obrany na rychlé brejky, což nám hlavně v prvním poločase neslo ovoce a dostali jsme se do dvougólového vedení. Tlak domácích ve druhém dějství k vyrovnání už nevedl,“ liboval si kouč Žihle Robert Otcovský.

Poločas: 0:2. Branky: 57. Vrhel, 68. Klíma – 21. a 28. Brož, 63. Peterka. Rozhodčí: Šiška. ŽK: 2:2. Diváci: 70.

Sušice: Gill – Kodýdek (82. Pavel Hubáček), Skuhra, Vrhel, Klíma, Hájek, Varga, Čanecký, Králík, Skrbek, Brabec. Trenér: Petr Janda.

Žihle: Bláha – Vukliševič, Otcovský, Worzischek, Půta, Kaľata, Krofta, Rázek, Romanovskyy, Peterka, Brož (85. Růžička). Trenér: Robert Otcovský.