Rozhodující zápas doma s Teplicemi, zisk pátého titulu a následné oslavy mají samotní hráči Viktorie Plzeň i její fanoušci ještě v živé paměti. Fotbalový kolotoč se ale točí neúprosně dál. Zasloužená dovolená je u konce, hráčům Viktorie znovu začíná tvrdá práce.

Už ve středu totiž startuje příprava českého šampiona a účastníka Ligy mistrů.

„Dovolená byla poměrně krátká, ale užil jsem si ji. Odpočinul jsem si, dobil jsem baterky a přiznávám, že už se na fotbal zase těším,“ vzkazuje obránce plzeňské Viktorie David Limberský.

Začátek přípravy je tradiční – ve středu a ve čtvrtek absolvují viktoriáni funkční testy a na prvním společném tréninku se svěřenci trenéra Pavla Vrby sejdou pozítří v pátek na hřišti v Luční ulici.

Viktorii čeká těžká sezona včetně účasti v základní skupině Ligy mistrů.

Sil bude třeba hodně.

Rapid vs. Rokycany.
Rapid v dohrávce vybojoval proti favoritovi dva body

Nejvyšší domácí soutěž, která ponese název I. Fortuna liga, bude totiž delší než v minulosti – podle nového modelu čeká mužstva po základní části ještě nadstavbová část.

„Příprava bude samozřejmě tvrdá, to je jasné, ale vzhledem k tomu, jak náročná sezona nás čeká, je to logické a patří to k tomu,“ uvědomuje si David Limberský.

Letní dvoufázovou dřinu si fotbalisté Viktorie zpestří přípravnými zápasy. K prvnímu z nich nastoupí v úterý 19. června od 18.00 hodin na hřišti v plzeňské Doubravce proti domácímu diviznímu celku Senka.

„Je dobře, že nás čekají tradiční přípravné zápasy s regionálními týmy. Věřím, že na utkání dorazí i hodně diváků,“ přeje si zkušený obránce Viktorie.

V dalších zápasech se český mistr představí v Klatovech proti domácímu diviznímu celku v rámci oslav 120 let založení klatovského klubu (sobota 23. června), v Mariánských Lázních proti druholigovému Baníku Sokolov (středa 27. června) a v Přešticích s rovněž druholigovým Dynamem České Budějovice (neděle 1. července).

Poté odcestuje výprava fotbalistů Viktorie Plzeň na tradiční soustředění do rakouského Westendorfu.

Posila plzeňské Viktorie Dominik Janošek.
Viktoria získala mladíka Janoška ze Slovácka