Rozhodující zápas doma s Teplicemi, zisk pátého titulu a následné oslavy mají samotní hráči Viktorie Plzeň i její fanoušci ještě v živé paměti. Fotbalový kolotoč se ale točí neúprosně dál. Zasloužená dovolená je u konce, hráčům Viktorie znovu začíná tvrdá práce.

Už ve středu totiž startuje příprava českého šampiona a účastníka Ligy mistrů.

„Dovolená byla poměrně krátká, ale užil jsem si ji. Odpočinul jsem si, dobil jsem baterky a přiznávám, že už se na fotbal zase těším,“ vzkazuje obránce plzeňské Viktorie David Limberský.

Začátek přípravy je tradiční – ve středu a ve čtvrtek absolvují viktoriáni funkční testy a na prvním společném tréninku se svěřenci trenéra Pavla Vrby sejdou pozítří v pátek na hřišti v Luční ulici.

Viktorii čeká těžká sezona včetně účasti v základní skupině Ligy mistrů.

Sil bude třeba hodně.

Nejvyšší domácí soutěž, která ponese název I. Fortuna liga, bude totiž delší než v minulosti – podle nového modelu čeká mužstva po základní části ještě nadstavbová část.

„Příprava bude samozřejmě tvrdá, to je jasné, ale vzhledem k tomu, jak náročná sezona nás čeká, je to logické a patří to k tomu,“ uvědomuje si David Limberský.

Letní dvoufázovou dřinu si fotbalisté Viktorie zpestří přípravnými zápasy. K prvnímu z nich nastoupí v úterý 19. června od 18.00 hodin na hřišti v plzeňské Doubravce proti domácímu diviznímu celku Senka.

„Je dobře, že nás čekají tradiční přípravné zápasy s regionálními týmy. Věřím, že na utkání dorazí i hodně diváků,“ přeje si zkušený obránce Viktorie.

V dalších zápasech se český mistr představí v Klatovech proti domácímu diviznímu celku v rámci oslav 120 let založení klatovského klubu (sobota 23. června), v Mariánských Lázních proti druholigovému Baníku Sokolov (středa 27. června) a v Přešticích s rovněž druholigovým Dynamem České Budějovice (neděle 1. července).

Poté odcestuje výprava fotbalistů Viktorie Plzeň na tradiční soustředění do rakouského Westendorfu.