Koncert na Slovácku dirigoval Kopic

Plzeň – To je jízda! Fotbalisté Viktorie vyhráli v sobotu na hřišti Slovácka jednoznačně 4:1 a připsali si tak už čtrnácté vítězství ve čtrnácti podzimních kolech.

18.11.2017

Slovácko - Plzeň (Slovácko v bílém) Foto: DENÍK/Stanislav Dufka

Skvělý výkon podal reprezentant Jan Kopic, který vstřelil dva góly a byl i u zbývajících dvou branek svého týmu.
Viktoria nastoupila na Slovácku překvapivě bez Michaela Krmenčíka, kterého vyřadilo zranění kotníku.

Slovácko začalo stejně jako před osmi dny v pohárovém utkání v Plzni proti favoritu sebevědomě a aktivně.
První šanci ale měla už ve čtvrté minutě Viktoria – Daniel Kolář si naběhl na přesný centr Milana Petržely, ale ve vyložené pozici mířil hlavou nad břevno.

Ve 12. minutě se dostali do šance i domácí - nebezpečně vypálil Navrátil, jenže Matús Kozáčik si s ošemetnou střelou nadvakrát poradil.

O pět minut později se prosadili hosté – Petrželův centr do šestnáctky prodloužil Lukáš Hejda zády k bráně hlavou na zadní tyč, kde úplně volný Jan Kopic střelou levačkou z voleje pod břevno překonal Heču – 0:1.

Plzeň kontrolovala hru a měla i další šance. Stoprocentní příležitost spálil Marek Bakoš, kterému ideálně přihrál David Limberský - slovenský útočník ale sám před gólmanem Slovácka mířil vedle.

Suverénní lídr české ligy se dočkal ještě do přestávky druhé branky. Obránce Daníček stáhl před brankou Jana Kopice a Plzeň kopala penaltu. Kolářovu střelu Heča vyrazil, stejně jako dorážku Hrošovského, k odraženému míči se střemhlav vrhl Radim Řezník a z brankové čáry dopravil na zemi míč hlavou do sítě – 0:2. Kuriózní gól!

Ve druhém poločase Plzeň jednoznačně dominovala. A přišly i další góly.

V 50. minutě už Viktoria vedla o tři branky. Jan Kopic zahrával přímý kop před branku, kde ho do sítě uklidil pohotově Lukáš Hejda - 0:3.

V 71. minutě udeřila Viktoria počtvrté – Milan Petržela posunul dopředu Radima Řezníka, který centroval na zadní tyč, kde osamocený Jan Kopic trefil míč stehnem a poslal ho do branky – 0:4.

V 74. minutě se kvůli výpadku elektřiny ponořil celý stadion a v utkání se pokračovalo po jedenácti minutách.
V zbytku utkání se hrál otevřený fotbal se šancemi na obou stranách. V poslední minutě se trefili i domácí, když Reinberk prudkou střelou z hranice šestnáctky překonal Matúše Kozáčika a sebral mu tak zápas číslo 101 v české lize s čistým kontem.

„Obě mužstva sázela v zápase spíše na ofenzivu, hrála aktivně a pro diváky to bylo zajímavé utkání. Samozřejmě chápu, že domácí jsou zklamaní, protože prohráli, ale my jsme byli v útočné fázi přesnější a efektivnější a vezeme si do Plzně podle mého názoru úžasný výsledek,“ pochválil svůj tým po výhře na Slovácku trenér Viktorie Plzeň Pavel Vrba.

„Domácí měli v úvodu zápasu dvě dobré příležitosti, z kterých mohli vstřelit gól, naštěstí se tak nestalo. První gól jsme naopak dali my a za naši aktivitu jsme pak byli odměněni i dalšími brankami. Jsem, rád, že jsme utkání takto zvládli, protože to nebylo vůbec jednoduché. V utkání jsme nastoupili ve zcela jiné sestavě než v pohárovém zápase před osmi dny a ta kvalita byla výrazně lepší než v utkání v Plzni,“ zdůraznil kouč Viktorie, který si výhry cení o to více, že mužstvo jí dosáhlo i bez zraněného nejlepšího střelce Michaela Krmenčíka.

„Jsem rád, že mužstvo ukázalo, že to není jen jednom hráči, ale že to je tým, který nezastaví zranění jednoho nebo dvou hráčů. Je to pro mě příjemné zjištění, že si s takovou situací dokázalo poradit,“ dodal trenér Pavel Vrba.

1. FC Slovácko – FC Viktoria Plzeň 1:4 (0:2).

Branky: 90. Reinberk – 17. Kopic, 36. Řezník, 58. Hejda, 71. Kopic. Rozhodčí: Franěk - Arnošt, Myška. ŽK: Kubala, Navrátil – Kopic, Limberský. Diváci: 4302.

Slovácko: Heča – Juroška, Šumulikoski, Šimko, Reinberk – Sadílek (59. Hellebrand) – Navrátil,
V. Daníček, Havlík (46. Machalík), Petr – Zajíc (89. Kubala). Trenér: Michal Kordula.
Viktoria: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hubník Limberský – Hořava, Hrošovský – Petržela, D. Kolář, Kopic (90+5. Pilař) – Bakoš (69. Řezníček). Trenér: Pavel Vrba.

18.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

Režisér do titulních rolí obsadil Andreu Mohylovou a Petra Konáše (oba na snímku)

Kazimír a Karolína ve Velkém divadle

Černý led v kopci může způsobit, že auta kloužou zcela neovladatelně.

Víte, co je černý led? Poradíme, jak ho poznat a jak se s ním vypořádat

Mladý muž skočil z mostu mezi jedoucí auta

Plzeň - Muž skončil na urgentním příjmu fakultní nemocnice.

Vaření bych za křeslo v kanceláři nevyměnil, říká mladý kuchař

Plzeň – Gastronomii si Lukáš Tatar zamiloval už od dětství.

Aukce pivních lahví vynesla rekordní sumu

Plzeň - Středeční aukce designových lahví Pilsner Urquell letos vynesla rekordní částku 1,6 milionu korun. Peníze půjdou na podporu Centra Paraple, jež pomáhá lidem na vozíku.

BMW bude v Karlovarském kraji stavět polygon za čtyři miliardy

Karlovarský kraj – První vývojový areál společnosti BMW Group ve východní Evropě pro testování autonomních vozidel vznikne v Karlovarském kraji. Areál, který představuje investici ve výši tříciferných hodnot v milionech eur, neoficiálně se hovoří v přepočtu až o čtyřech miliardách korun, nabídne několik stovek nových pracovních míst.