„Tenhle hloupý člověk mi řekl opice,“ napsal Mosquera na Instagramu a zakroužkoval fotku s Řehákem. „Doufám, že ho nepotkám samotného na ulici, protože bych mu rozbil obličej,“ doplnil záložník, ale poté svůj příspěvek smazal.

Klub se za hráče postavil a požádal červenobílé o prošetření incidentu.

„Extrémně vulgární chování některých členů domácího realizačního týmu v průběhu zápasu i po něm považujeme za absolutně nedůstojné. Vrcholem byla situace, kdy hráč našeho klubu Jhon Mosquera odcházel do kabin a vyslechl si řadu nadávek nejen z publika, ale bohužel i z řad právě domácího realizačního týmu. Jeden z jeho členů jej podle jeho slov dokonce urazil rasisticky,“ uvedla plzeňská Viktoria v prohlášení.

Viktoria Plzeň B - Slavia B 1:2
V souboji rezerv podlehla Viktorie pražské Slavii

Pražská Slavia se zatím oficiálně nevyjádřili.

„Porážku na hřišti přijímáme, jednání tohoto typu však tolerovat ani tiše přejít nehodláme. Žádáme tedy domácí klub o důkladné prošetření celého incidentu a případně i tvrdý postih konkrétního viníka,“ napsala dále Viktoria.

Je pravda, že utkání bylo extrémně vyhrocené na hřišti i v hledišti, z něhož se po velkou část zápasu ozýval pokřik „Zk.....á„Plzeň“, k němuž se po minulém zápase připojil i Michael Krmenčík, někdejší hráč Viktorie.