Podzimní část sezony v podání Janči, Vlčka, Mareše, Miloty, Baxy, Černohorského, Bittenglů, Parláska, Šperla a spol. lze rozdělit na dvě části. V prvních osmi kolech vedl tým hrající kouč Martin Bittengl a výkony ani výsledky příliš valné nebyly.

Třeba domácí prohra 1:2 s nováčkem z Rozvadova byla hodně ostudná. Po osmi odehraných kolech měl Slavoj na kontě čtyři výhry, čtyři porážky a dvanáct získaných bodů. Vedení tak sáhlo k obligátní změně na postu trenéra a do Kolovče přišel zkušený Ivan Kovács.

„Před sezonou vypadal tým dobře. Každý z našich hráčů si ale myslí, že je dokonalým fotbalistou. Proto nám sázka na hrajícího trenéra nevyšla. Sice nás přehrál jenom Chrást, ale chybělo nasazení a výsledky. Poznali jsme, že potřebujeme trenéra se zkušenostmi a autoritou. Teď ho máme, hráči kouče uznávají,“ vidí situaci prezident klubu Milan Lucák.

Ivan Kovács dal postupně hře mužstva určitý řád a pravidla. V šesti utkáních nový kouč neokusil hořkost porážky, naopak čtyřikrát s novými svěřenci vyhrál a dvakrát remizoval. Zejména vysoká výhra ve Stříbře 5:0 byla překvapivá.

„Ke spokojenosti mi chybí dva body, které jsme měli získat v remízových utkáních s Vejprnicemi nebo v Bolevci,“ říká Ivan Kovács. Některá vystoupení mužstva považuje za vydařená. „Radost mi udělal výkon a výhra 3:0 v dohrávce s Horažďovicemi, sedmdesát minut v Plzni na SK ZČE, kde jsme vyhráli 3:1 a druhý poločas ve Stříbře.“

Za kráký čas, kdy je v Kolovči, už poznal největší rezervu týmu. „Nespokojen jsem s produktivitou a proměňováním brankových příležitostí. To by se nám v jarní části mohlo vymstít. Pokud se chceme v tabulce posunout vzhůru, musíme se v koncovce zlepšit.“

V tabulce jsou nad Kolovčí celky Rokycan, Města Touškova, Chrástu a Holýšova. Se všemi Slavoj na podzim prohrál. „Je to dost zarážející fakt, že mužstvo nezískalo ani jeden bod s celky umístěnými nad ním. To se musí na jaře také změnit,“ přeje si Ivan Kovács.

Původní dohoda zněla, že povede Koloveč do konce podzimu, potom se vše přehodnotí a rozhodne se, co dál. Společná schůzka mezi vedením klubu a trenérem už proběhla a závěr je jasný: trenér Kovács bude v Kolovči pokračovat minimálně do konce jarní části sezony.

„Domluvili jsme se s prezidentem Milanem Lucákem na další spolupráci. Jednání bylo korektní a potěšil mě zájem o mé služby. K prodloužení působení mě vedlo i to, že divácké návštěvy jsou v Kolovči velmi pěkné, za což bych chtěl fanouškům poděkovat. Důležitý pro mě je i fakt, že hráči ukázali chuť na sobě pracovat,“ pochvaluje si trenér.

Sám už pracuje na možném posílení mužstva. „Chtěl bych přivést do každé řady jednoho hráče. Získat dobrého obránce, záložníka a útočníka dá však hodně práce. O jménech je předčasné hovořit, protože nikdo nespí a všechno by se mohlo ještě pokazit,“ varuje trenér.

Plán zimní přípravy už má zpracován. „S trénováním začínáme 6. ledna v Horšovském Týně, jehož umělou trávu budeme využívat. Další naše pohybové aktivity budou v areálu Kalikovského mlýna v Plzni, dále v tělocvičně a posilovně. K herní přípravě nám poslouží zimní turnaj v Doubravce a pohár, který bude rozehrán v únoru,“ uvedl Ivan Kovács.