Vítězství 3:2 se však nerodilo lehce. „Po chybě a faulu jsme inkasovali z penalty, ale Tomáš Homolka gólem do šatny vyrovnal. Po obrátce jsme měli drtivý tlak, vedoucí gól dal však až deset minut před koncem z trestného kopu Šperl. Výhru jistil svým druhým gólem Homolka a domácí už jen korigovali,“ popsal utkání Jiří Velíšek, vedoucí mužstva Kolovče.

Trenér Josef Kaigl má v týmu zkušené borce. „Hrají za nás Milota, Baxa, Šperl, Černohorský, Bittengl, kteří mají i divizní zkušenosti. V utkání v Plzni chyběl Černohorský,“ vysvětloval vedoucí Velíšek.

Koloveč si v některých utkáních udělala z branky soupeře doslova střelnici. Ve Zbirohu dala čtyři góly, doma s Blovicemi se trefila pětkrát, v Chlumčanech čtyřikrát a v Žákavé opět pětkrát. Hraje atraktivní fotbal, který se musí divákům líbit.

Hra je postavena právě na zkušenosti ostřílených borců. „Osa týmu je Milota – Baxa – Černohorský – Šperl, ale všichni hráči tvoří jednolitý kolektiv a na současném úspěchu mají zásluhu všichni,“ tvrdí Jiří Velíšek. Koloveč v dosavadním průběhu nejvíc potrápil Chotíkov, další nováček. „Každý zápas je těžký, ale s Chotíkovem jsme měli hodně práce a vyhráli jsme doma jen 1:0,“ přiznává Velíšek.

Zatím jsou však v Kolovči pevně na zemi a postupové myšlenky se snaží rozhánět do ztracena. „Jdeme zápas od zápasu a naše cíle přehodnotíme po podzimu,“ slibuje Velíšek.

V Kolovči je fotbalová euforie, na utkání chodí 300 až 400 diváků a klub má i podporu místních podnikatelů. Na internetových stránkách klubu se představuje téměř dvacítka reklamních partnerů.

„Díky jim máme kvalitní zázemí a velmi důležitá je podpora obce. V Kolovči si všichni váží skutečnosti, že po devětatřiceti letech hrajeme tak vysokou soutěž,“ pochvaluje si vedoucí mužstva.

V neděli Koloveč přivítá druhé Nýřany a to bude ostře sledovaný souboj.