„Možná odejdou obránce Martin Bittengl, záložník Michal Kovács a útočník Jindřich Bittengl. Všichni míří do Německa. Máme s nimi ale uzavřeny smlouvy, čímž neříkáme, že je nepustíme, ale je to otázka jednání s německou stranou,“ vysvětlil kolovečský trenér Ivan Kovács. Jeho klub samozřejmě zajímá odpovídající finanční náhrada.

Další odchody z Kolovče jsou jasné. „Hostování u nás skončili záložník Jaroslav Malý z Tachova a brankář Karel Míčka z Doubravky. Oba se vrátili do svých mateřských klubů,“ uvedl kouč.

Trvalým členem a oporou základní kolovečské sestavy byl na jaře i exligista a internacionál Petr Vlček. Podle slov trenéra si zřejmě za nováčka divizi nezahraje. „Je to zatím otazník, ale myslím si, že Petr z rodinných důvodů skončí. Divize je náročnější než krajský přebor i časově.“

V Kolovči mysleli samozřejmě i na posily, ale v současné době je prý jasná jen jedna jediná. „Na půlroční hostování přijde z Holýšova obránce Petr Majlát. Několik hráčů máme v jednání, diskutujeme s nimi i s jejich kluby, ale uzavřeno zatím nic není. Víc budeme možná vědět po úterním prvním tréninku.“

Koloveč se bude na divizi připravovat třikrát týdně ve vlastních podmínkách. „Na letní přípravu je strašně málo času. Nějaké velké nabírání kondice nepřichází vůbec v úvahu, jde jen o obnovení sil a hlavně chceme do kádru zapracovat nové hráče. To znamená, že důraz budeme klást především na přípravu herní,“ vysvětlil trenér.

Nováček republikové soutěže bude hrát tento pátek v Kötztingu, v prvním kole Ondrášovka Cupu přivítá 24. 7. třetiligový Králův Dvůr a týden před zahájením mistrovské sezony hraje doma s Bolevcem. Divizi zahájí Koloveč dvěma domácími zápasy za sebou: s Táborem a nováčkem z pražského Zličína.